Radio Marija Latvija brīvprātīgie ar pankūkām un dejām aizvadījuši aizgavēni

25. februāra vakarā Svētās Terēzes no Bērna Jēzus draudzes mājā Radio Marija Latvija (RML) brīvprātīgie pulcējās uz aizgavēņa svinībām. Ap 40 brīvprātīgo, starp kuriem bija arī daži klausītāji.
Aizgavēņa svinības sākās ar tradicionālo pankūku ēšanu, kuras dienas garumā bija cepušas RML darbinieces. Brīvprātīgie dalījās ar līdzi paņemtajiem ievārījumiem. Pēc iestiprināšanās sekoja RML direktora priestera Pētera Skudras pateicība brīvprātīgajiem par viņu vērtīgo kalpošanu klausītājiem, pēc kuras sekoja sadancošanās.
Izdejojušies brīvprātīgie varēja sacensties zināšanās par Radio Marija Latvijā un pasaulē, minot dažādus faktus. Pasākumu noslēdza draudzīga sadziedāšanās brīvprātīgo starpā, kur skanēja gan tautasdziesmas, gan dažādas dziesmas no estrādes un Dziesmu svētku repertuāra, kā arī slavēšanas dziesmas Dieva godam.
Aizgavēnis ir sena kristiešu tradīcija pirms Pelnu trešdienas “iztrakoties” un ar kārtīgu ballīti sagatavoties gavēņa laikam. Dažādās valstīs ir dažādas aizgavēņa tradīcijas. Latvijā to lielākoties sauc par pankūku balli, kurā cilvēki tiekas, ēd pankūkas, dejo un dzied. Citviet pasaulē, piemēram, Vācijā, Francijā, Brazīlijā u.c. valstīs pirms Pelnu trešdienas notiek karnevāli, masku balles, dažādas parādes.
Šodien jau esam iegājuši gavēņa noskaņās, kurās pārdomājam savas attiecības ar Dievu un gatavojamies Lieldienu svētkiem, kas ir mūsu ticības pamats. RML ģimene novēl visiem izturību šajās dienās, sagatavojoties Lieldienu svētkiem.
Kā ierasts, RML Lielā gavēņa laikā piedāvās savu atbalstu ar gavēņa kalendāra starpniecību. Kalnedārā ietvertās pārdomas, Svēto Rakstu tekstus un jautājumus katru dienu var saņemt savā e-pastā.
Radio Marija Latvija

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti