Rīgā notiks otrais kristīgais Speed Dating

Sestdien, 7. martā, Rīgā norisināsies otrais kristīgais ātrais randiņš jeb tikšanās, ko organizē „Christian Speed Dating Latvia“. Pirmais pasākums norisinājās aizvadītā gada jūlijā, un, ņemot vērā apmeklētāju interesi, randiņš notiks atkal.

Kā pastāstīja šīs iniciatīvas idejas autore Līva Eglīte, ideja par šāda pasākuma rīkošanu radusies „pagājušajā gadā, kad kādā sarunas laikā ar draudzeni Bārbalu Nelsoni konstatējām, ka kristīgajā vidē cilvēkiem, vecumā no 25+ ārpus savas draudzes sienām nav īsti platformas, kur satikties“. Jauniešiem ir jauniešu pasākumi un konferences, ir laulāto kursi un pasākumi pāriem. „Bet ko darīt tiem, kas ir bez otrās pusītes? Kur viņiem būtu iespēja vienkārši sanākt kopā? Bijām dzirdējuši par kristīgajiem Speed dating ārzemēs un dzima ideja pamēģināt šādu pasākumu sarīkot arī Latvijā,“ stāsta L. Eglīte.

Citu valstu pieredze liecina, ka šie pasākumi ir ļoti populāri. Piemēram, Skandināvijas valstīs, piesakoties tikšanām, jāgaidot rindā trīs mēnešus. Latvijā situācija ir citādāka. „Šeit ir liels stereotipu “valis” attiecību jomā ar pretējo dzimumu, kuru izkustināt nebūs viegli, bet nolēmām riskēt. Kristīgajā vidē aiziet uz tikšanos ar pretējo dzimumu automātiski nozīmē “randiņš” – ar nolūku kaut kad nākotnē precēties, un tas uzliek baigo “spiedienu”. Mēs esam pazaudējuši šo vienkāršo draudzības elementu, būt vienkārši labiem draugiem, arī starp pretējiem dzimumiem. Aiziet uz kafiju un tēju kā labi draugi, jo ir kopīgas intereses, jo ir kopīgas idejas, ko realizēt utt. Protams, ja tikšanās pāraug randiņu stadijā – brīnišķīgi, bet tam nebūtu jābūt tikšanās pašmērķim. Šo stereotipu gribam arī lauzt,“ Speed Dating ideju skaidro L. Eglīte.

Runājot par Speed Dating attīstību Latvijā, L. Eglīte dalās savā pieredzē, ka pērn pirmais puisis pieteikšanās anketu aizpildīja piecas dienas pēc pasākuma izsludināšanas Facebook. Šogad tas noticis jau pirmajā dienā, kas norāda, ka „progress ir, domāšanas stereotipi tiek pamazām lauzti, un par to prieks“. Meitenes un sievietes rīkojas ātrāk. Tā šogad jau pirmajās trijās dienās visas dāmām paredzētās vietas tika rezervētas. „No pagājušā gada pasākuma līdz mums nonāca viena ziņa par to, ka ir izveidojies pāris, kas, iespējams, jau šogad precēsies. Šāda ziņa priecē. Un, protams, priecājamies, ja ir arī draudzības izveidojušās starp dažādu konfesiju pārstāvjiem un realizētas biznesa idejas,“ teic L. Eglīte.

Pagaidām pasākums notiek reizi gadā cilvēkiem, sākot no 25 gadu vecuma. Speed Dating kā savu tikšanās vietu ir izvēlējusies „Cafe Film Noir“, Rīgā, Elizabetes ielā 61, kur brīvā atmosfērā ir iespējams satikties ar tiem, ar kuriem „ceļi, visticamāk, ikdienā nekrustotos“. Sarunas ar katru pretējā dzimumu dalībnieku ilgst 5 minūtes. Sarunām var izvēlēties savas tēmas vai arī izmantot jau iepriekš sagatavotus jautājumus. „Pēc tam viss ir jūsu rokās – pieklājīgi atvadīties, turpināt tikties, kopīgi uzrīkot kādu aizraujošu pasākumu vai īstenot biznesa projektu. Reizēm kāds brīnišķīgs cilvēks kļūst īpašāks un kāpēc gan ne,“ uzsver pasākuma rīkotāji.

Jautāta par to, cik ilgi Speed Dating vēl Rīgā tiks rīkoti, L. Eglīte atbild: „Kamēr būs pieprasījums, pasākums tiks rīkots, taču cik ilgi tas būs – to laiks radīs. Katrā ziņā tā ir jauka iespēja neprecētiem, dažādu konfesiju kristiešiem tikties. Un kas zina – varbūt dzims kāda jauna ideja, tiks nodibināts skriešanas pulciņš, iets pārgājienos vai nodibināta jauna ģimene.“

Papildu informāciju par pasākumu, tā norisi, dalības noteikumiem un maksu var atrast „Christian Speed Dating Latvija“ Facebook kontā, bet pieteikšanās anketa (tikai vīriešiem, jo sievietēm rezervētās vietas jau aizpildītas) ir pieejama vietnē: https://bit.ly/2uFnX9f.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti