Now Reading
„24 stundas Kungam“ šogad 20. un 21. martā

„24 stundas Kungam“ šogad 20. un 21. martā

Lielā gavēņa laikā jau septīto reizi norisināsies iniciatīva „24 stundas Kungam“. Tās autors ir pāvests Francisks, kurš ik gadu aicina diecēzes un draudzes pievienoties, 24 stundas veltot lūgšanai un Izlīgšanas sakramentam. Šogad iniciatīva norisināsies 20. un 21. martā. Pāvests kā pārdomu tekstu šī gada pasākumam ir izvēlējies Lūkasa evaņģēlija fragmentu (Lk 7, 36-50), bet kā moto – Lūkasa evaņģēlija 7. nodaļas 48. pantu: „Tavi grēki tev tiek piedoti!“

„24 stundas Kungam“ Romas Svētā Pētera bazilikā sāksies pl. 17 pēc Itālijas laika (pl. 18 pēc Latvijas laika) ar gandarīšanas liturģiju, kuru vadīs pats pāvests. Pēc tam tiks nodrošināta grēksūdzes un adorācijas iespēja ikvienam interesentam. Tāpat Francisks aicina visus bīskapus nodrošināt, lai iniciatīvas laikā 24 stundas būtu atvērts vismaz viens dievnams diecēzē, kurā visu šo laiku ticīgie var adorēt Kungu un doties pie Grēksūdzes sakramenta.

Iniciatīva “24 stundas Kungam” aizsākās 2015. gadā, kad pāvests savā izdotajā bullā “Misericordiae Vultus“ mudināja ticīgos pievērst uzmanību Dieva žēlsirdībai. Viņš rakstīja, ka iniciatīva tiek svinēta piektdien un sestdien pirms ceturtās gavēņa svētdienas, un tās mērķis ir atgriešanās pie Izlīguma sakramenta, caur kuru varam “no jauna atklāt ceļu pie Kunga, dzīvojot intensīvu lūgšanu laiku un meklējot dzīves jēgu”.

Arī Radio Marija Latvija sadarbībā ar Rīgas Svētās Terēzes no Bērna Jēzus draudzi jau vairākus gadus iniciatīvas laikā piedāvā īpašu programmu. 20. marta vakarā pl. 18 radio translēs tiešraidi no Romas Svētā Pētera bazilikas, kur notiks pāvesta vadītais dievkalpojums, pēc tam sekos programma, kuras ietvaros tiks meditēti Svēto Rakstu teksti, notiks Krustaceļa, Rožukroņa un citas lūgšanas. Iniciatīvu 21. martā pl. 18 noslēgs Svētā Mise.

Ja arī Latvijas draudzes iesaistīsies iniciatīvā, tiks nodrošināta tiešā translācija no kādas no tām. Radio Marija Latvija programmas direktors priesteris Pētersis Skudra stāsta, ka pērn lielu pārsteigumu sagādāja mācītāja Uģa Pallo vadītā draudze „Pilsēta“. Neskatoties uz to, ka tā nav katoļu draudze, tā atsaucās pāvesta aicinājumam un radio no tās nodrošināja tiešo translāciju.

P. Skudra aicina atsaukties draudzes, kuras plāno iesaistīties iniciatīvā, lai radio varētu par atvērtajām baznīcām ziņot klausītājiem un iespēju robežās translēt lūgšanas.

LRKB IC; Foto: Flickr.com

Scroll To Top