Now Reading
Aicina draudzēs veidot krīzes atbalsta grupas palīdzības sniegšanai Covid-19 laikā

Aicina draudzēs veidot krīzes atbalsta grupas palīdzības sniegšanai Covid-19 laikā

Siguldas katoļu draudzē tiek aptaujāti draudzes locekļi, lai izzinātu viņu vajadzības šai laikā, kad pasaulē un Latvijā plosās Covid-19 vīruss. Anktetās draudzes locekļiem tiek jautāts, vai un kāda veida palīdzība ir nepieciešama, vai kāds ir gatavs brīvprātīgi palīdzēt citiem, vai ir iespēja sekot līdzi draudzes, kā arī dažādu mediju piedāvātajā, dievkalpojumu translācijām utml. Vadoties pēc šī parauga, anketu draudzēm nosūtīja arī „Caritas“.  

Par savu draudzi Siguldas draudzes prāvests Rihards Rasnacis stāsta: „Mums ir vairāk nekā 50 sūtņi, kuri jau ir saņēmuši instrukcijas, kā veikt aptauju. Tad viņi skatās, ko var palīdzēt viens otram kvartāla ietvaro, kas ir apmēram 10 draudzes ģimenes, un pēc tam rajona līmenī, jo draudze ir sadalīta piecos rajonos. Domāju, ka uz šo brīdi ir apzvanītas jau kādas 200 ģimenes.“ Pagaidām neviens nav ziņojis par gadījumiem, kad nepieciešama nekavējoša palīdzība. Plānots, ka pirms Lieldienām visi draudzes locekļi tiks aptaujāti vēlreiz.

Anketu sastādīja draudzes pastorālā komanda kopā ar draudzes „Caritas“ grupu, kā arī pēc tam to nosūtīja organizācijai „Caritas Latvija“, kura pēc tam līdzīgu ankteu nosūtījusi priesteriem, brīvprātīgjaiem, citiem interesentiem.

Nosūtot anketu, “Caritas Latvija” aicina draudžu “Caritas” grupu brīvprātīgos kopā ar prāvestiem, kā arī klosterļaudīm, diakoniem un Baznīcu organizācijām veidot krīzes reaģēšanas atbalsta grupas, lai apzinātu tos cilvēkus savās draudzēs, kuriem nepieciešama dažāda veida palīdzība. No ārvalstīm turpina ierasties latvieši, kuriem jāpavada laiks pašizolācijā, ir vecāki cilvēki, kuriem, iespējams, nepieciešama palīdzība produktu piegādē, varbūt ir jau kāds saslimušais, kurš jāapgādā ar visu nepieciešamo.

Protams, krīzes situācijā varam aprobežoties ar savu vajadzību nodrošināšanu, bet “Caritas Latvija” aicina izkopt kristīgo žēlsirdības tikumu un painteresēties, vai tuvākajā apkārtnē nav kāds, kuram jau tagad nepieciešams atbalsts. “Atvērsimies tādām vērtībām kā izpalīdzīgums, atbildība, nesavtība un apdomīgums! Darbosimies kopā! Izmantosim interneta piedāvātās iespējas, lai sekotu līdzi dievkalpojumiem un lūgšanām, veltīsim laiku kopīgai lūgšanai ģimenē un individuāli, kā arī mūsu garīgajai izaugsmei! Un, ja šajā situācijā paši jūtamies labi, tad viens no garīgās izaugsmes stūrakmeņiem, ir aktīva kalpošana līdzcilvēkam savu iespēju robežās,“ raksta „Caritas Latvija“.

Uzdot papildu jautājumus, kā arī saņemt konsultācijas var,  zvanot uz tālruni 29552102, kā arī rakstot uz e-pastu info@caritas.lv. Ņemot vērā, ka palīdzība līdzcilvēkiem būs nepieciešama, jau tagad iespēja atbalstīt organizācijas darbību finansiāli, ziedojot kontā: LV46HABA0551008657797.

LRKB IC

Scroll To Top