Aprit Franciska pontifikāta septiņi gadi

Šodien aprit septiņi gadi kopš par pāvestu tika ievēlēts toreizējais Buenosairesas arhibīskaps kardināls Horhe Mario Bergoljo. Astotais pāvesta kalpošanas gads sākas laikā, kad pasaulē norisinās krīze, kuru izraisījusi vīrusa COVID-19 izplatība. Tomēr īpašā veidā tieši šobrīd pāvests ir tuvu visiem tiem, kas cieš, piedāvājot ik dienu tiešraidē sekot viņa celebrētajām Svētajām Misēm Vatikāna Svētās Martas mājas kapelā.

Šodienas dievkalpojumā pāvests lūdzās un aicināja būt vienotiem ar slimajiem un viņu tuviniekiem. Tāpat viņš lūdzās par priesteriem, “kuriem Dieva tauta jāpavada šajā krīzē”, lai Svētais Gars viņiem dāvātu spēju atrast veidus, kā būt kopā ar ticīgajiem, lai ikviens nejustos pamests, bet gan Dieva Vārda, lūgšanu un sakramentu pavadīts.

Pāvests Francisks ir 265. svētā Pētera pēctecis. Viņš ir pirmais pāvests, kas nav eiropietis, un pirmais jezuīts šajā amatā. Jau no viņa pontifikāta sākuma Franciska uzmanības lokā ir grūtībās nonākušie, nabagie, atstumtie, bēgļi. Viņš aicina cienīt ikvienu cilvēku, rūpēties par apkārtējo vidi. Tāpat viņš iestājas pret karu un ieroču pārdošanu, aicinot uz mieru starp tautām, konfesijām, reliģijām.

LRKB IC; Foto: Flickr.com

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti