Sākusi darboties Camino Latvia mājaslapa

Sākusi darboties mājaslapa www.caminolatvia.com, kurā latviešu un angļu valodā būs pieejama informācija par Svētā Jēkaba ceļu, kas ved uz Spānijas svētvietu Santjago de Kompostelu, un tā tapšanu Latvijā. Darb spie lapas tapšanas aizsākās jau pērnā gada sākumā, kad Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācija, atbildot lietuviešu aicinājumam, sāka darbu pie ceļa izpētes un veidošanas no Lietuvas robežas cauri visai Latvijai līdz Igaunijas robežai.

Mājaslapā laika gaitā būs pieejama informācija par visiem 15 izveidotajiem ceļa posmiem, kas vedīs caur Latviju. Posmi ir 17 līdz 31 km gari. Patlaban pilnībā apzināti ir seši etapi, kuru sākums ir Lietuvas pilsētā Žagarē, bet noslēgums Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Šie seši etapi jau ir iezīmēti ar marķējuma zīmēm un apzinātām naktsmājām svētceļniekiem. 

Katru marķēto etapu mājaslapā papildina karte, detalizēts apraksts, saraksts ar jau apzinātajām naktsmājām, kā arī fotogrāfijas no izpētes pārgājieniem.  Mājaslapu papildina arī Latvijas asociācijas pārstāvju pierezes stāsti, jaunumi par ceļa tapšanu Latvijā, ka arī kontaktpersonas, ar kurām var sazināties un kuras dažādās valodās varēs interesentiem sniegt informāciju.

Patlaban izsludinātās ārkārtas situācijas dēļ ceļa izpēte Vidzemē līdz Igaunijas robežai kādu laiku neturpināsies. Līdz šim Vidzemē ir veikti izpētes pārgājieni līdz Cēsīm, paralēli notiek arī izpētes pārgājieni, lai izveidtou ceļa atzaru, kas no Rīgas cauri Ikšķilei vedīs uz Skaistkalni.

Par Svētā Jēkaba ceļa tapšanu Latvijā var uzzināt arī asociācijas Facebook kontā „Camino Latvia“. Informāciju par iespējām doties svētceļojumā kājām uz Santjago no Rīgas var saņemt, rakstot uz mājaslapā norādītajiem kontaktiem.

LRKB IC; Foto: Camino Latvia

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti