14. maijs – visu reliģiju ticīgo lūgšanu diena par pandēmijas apturēšanu

Pērn izveidotā Cilvēku brālības augstā komiteja (The Higher Committee of Human Fraternity) aicina šodien, 14. maijā, visu reliģiju piederīgos un visus labas gribas cilvēkus lūgties, gavēt un veikt žēlsirdības darbus, lai veicinātu vīrusa Covid-19 pandēmijas pārvarēšanu. Aicinājumu atbalstījis pāvests Francisks, kā arī Starpreliģiju dialoga Pontifikālā padome, kura savā paziņojumā uzsver, ka lūgties var katrs individuāli Dieva priekšā un savā sirdī. PAtlaban nav īstais laiks rīkot plaša mēroga lūgšanu pasākumus, kuru laikā pastāv risks vīrusa izplatībai.

Pērn dibinātā Cilvēku brālības augstā komiteja tika izveidota kā atbilde uz deklarāciju par Cilvēku brālīgumu un mieru pasaulē, kuru parakstīja Al Azharas lielais imams Muhammads Ahmads Al Taijibs un pāvests Francisks viņa vizītes Apvienotajos Arābu Emirātos laikā. Dokumenta mērķis ir stiprināt sociālās, politiskās un starpreliģiju attiecības globalā līmenī, tāpēc arī šobrīd komiteja aicina iniciatīvā vienoties visu reliģiju pārstāvjus.

Komiteja ir izveidojusi video, ar kura starpniecību visi, kas tic Dievam Radītājam, tiek aicināti veltīt šo dienu lūgšanai, gavēšanai un žēlsirdības darbiem, lai Visvarenais Dievs pasargā cilvēci no smagās Covid-19 krīzes, palīdz to pārvarēt, dāvā no jauna visiem drošību un veselību, dāvā labklājību un palīdz pasaulei kļūt cilvēcīgākai un brālīgākai.

Komitejas izdotajā vēstījumā rakstīts: “Mēs aicinām visus labas gribas cilvēkus pasaulē vērsties pie Dieva, lūdzoties un piedodot, gavējot un veicot žēlsirdības darbus saskaņā ar savu reliģiju, uzskatiem un mācību, lai Viņš aptur epidēmiju, dziedina slimos, palīdz zinātniekiem atrast zāles pret šo slimību, atbrīvo pasauli no pandēmijas izraisītām sanitārām un ekonomiskām sekām”.

LRKB IC; Foto: Flickr.com

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti