Now Reading
Sestdien sāksies Laudato si nedēļa

Sestdien sāksies Laudato si nedēļa

No 16. maija līdz 24. maijam pāvests Francisks aicina visus ticīgos atzīmēt Laudato si nedēļu. Šogad viņa rakstītajai un 2015. gada 24. maijā izdotajai enciklikai aprit pieci gadi. Martā, kad izskanēja pāvesta aicinājums svinēt enciklikas piekto gadadienu, bija plānots, ka, piemēram, 24. maijā pāvests dosies uz reģionu, kas atrodas starp Neapoli un Kazertu Itālijā, kur toksisko atkritumu uzkrāšana un pārstrādāšana ir izpostījusi šo skaisto un pārtikušo vietu. Diemžēl vīruss Covid-19 ieviesa savas korekcijas pasākuma norisē. Tomēr jāatzīst, ka tai pat laikā iespēja piedalīties visos nedēļas ietvaros piedāvātajos pasākumos paveras arvien lielākam skaitam potenciālo dalībnieku, jo gan oficiālie, gan dažādu valstu vietējie pasākumi notiks tiešsaistē.

Laudato Si nedēļu organizē Cilvēka integrālās attīstības dikastērijs un Pasaules katoļu klimata kustības departaments, un tās mērķis ir mudināt draudzes un kopienas, kā arī ikvienu individuāli pārdomāt un padziļināt apņemšanos īstenot pāvesta dokumentā par ekoloģiju izteiktās tēzes. Nedēļas tēma ir „Viss ir saistīts“ un tās laikā plānotās aktivitātes būs iespēja gatavoties „Radības laikam“. Tas ir vispasaules lūgšanu un dažādu aktivitāšu laiks planētās – mūsu kopējo māju – aizstāvībai, kas norisinās no 1. septembra, Pasaules lūgšanu dienas rūpēs par radību, līdz 4. oktobrim, kad atzīmējam svētā Franciska no Asīzes dienu. 

Laudato si nedēļa sāksies ar divu dienu rekolekcijām angļu valodā tiešsaistes režīmā, kurām vēl var reģistrēties šeit. Nākamajās dienās sekos vēl četri izglītojoši semināri par eko garīgumu, ilgtspējību, savu ideju aizstāvēšanu, sociālo rīcību. Lai piedalītos semināros, jāreģistrējas šeit.

Nedēļas ietvaros notiks arī citi pasākumi, kurus organizē dažādu valstu aktīvisti dažādās valodās. Papildu informāciju par nedēļu un pilnu notikumu plānu var atrast Laudato si nedēļas mājaslapā laudatosiweek.org.

Laudato si nedēļai ir izveidota arī īpaša lūgšana:

“Mīlošais Dievs, Tu esi radījis debesis un zemi un visu, kas tur ir, Tu esi mūs radījis pēc sava attēla un līdzības un esi darījis mūs par savas radības pārvaldniekiem. Tu esi svētījis mūs ar sauli, ūdeni un bagātīgu zemi, lai viss tiktu pabarots.

Atver mūsu prātu un pieskaries mūsu sirdīm, lai mēs varam rūpēties par Tavas radības dāvanu. Palīdzi mums apzināties, ka mūsu kopējās mājas pieder ne vien mums pašiem, bet gan visai Tavai radībai un visām nākotnes paaudzēm, un ka mūsu atbildība ir to saglabāt. Palīdzi mums nodrošināt katram cilvēkam pārtiku un resursus, kas viņiem nepieciešami.

Esi tuvu tiem, kam visvairāk nepieciešama palīdzība šajos grūtajos laikos, jo īpaši nabadzīgākajiem un tiem, kurus ievērojam vismazāk. Pārveido mūsu bailes tikt atstātiem par cerību un brālību, lai mēs piedzīvotu patiesu sirds atgriešanos.

Palīdzi mums radoši paust solidaritāti, stājoties pretī globālās pandēmijas sekām, dari mūs drosmīgus pieņemt pārmaiņas, kuras ir nepieciešamas, meklējot kopējo labumu. Ļauj tagad apzināties vairāk nekā jebkad iepriekš, ka esam savā starpā saistīti un atkarīgi viens no otra, dari mūs spējīgus sadzirdēt un atbildēt zemes un nabagu saucienam.

Lai patreizējās ciešanas kļūst par dzemdību sāpēm brālīgākai un ilgtspējīgākai pasaulei! Marijas, Kristiešu palīdzības, skatiena ieskauti mēs to lūdzam caur Kristu mūsu Kungu . Āmen.”

LRKB IC

Scroll To Top