Aizsardzības ministrijas pārstāvis norāda uz reliģisko organizāciju lomu krīzes gadījumos

Pirmdien, 22. jūnijā, Rīgas arhidiecēzes priesteru konferencē viesojās Aizsardzības ministrijas Krīzes vadības departamenta direktors Vitālijs Rakstiņš, kurš stāstīja par visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu. Viņš norādīja uz dažādu risku izvērtēšanu pirms un pēc vīrusa Covid-19 krīzes, kā arī izdarīja secinājums par gatavību krīzes situācijām. Prezentācijas laikā V. Rakstiņš uzsvēra reliģisko organizāciju lomu krīzes situācijās. 

Krīzes un kara laikā šo organizāciju loma ir būtiska, jo tās var atbalstīt valsti ticamas informācijas nodošanā, palīdzēt cietušajiem, kā arī stiprināt tos iedzīvotājus, kuri ir saskārušies vai piedzīvojuši krīzes. Tāpat Baznīca var palīdzēt ticīgajiem pārvarēt grūtības un motivēt viņus atbalstīt sabiedrību. 

Notiek sabiedrības izglītošana un sagatavošana potenciālajiem krīzes gadījumiem. Covid -19 ir skarbs apliecinājums un laba mācība tam, ka krīzes pārvarēšanai ir nepieciešama pārdomāta rīcība. Tāpēc jūnija sākumā tika prezentēts buklets “Kā rīkoties krīzes gadījumā”, kura mērķis ir sniegt ikvienam iedzīvotājam informāciju par to, kā sagatavoties iespējamai krīzes situācijai, piemēram, dabas katastrofai, karam, pandēmijai u.c. negaidītām kritiskām situācijām, kad uz īsāku vai garāku laiku varētu pazust elektrība, nestrādāt veikali, nebūt pieejams dzeramais ūdens, interneta pakalpojumi utml. Bukletā var atrast informāciju par to, kas jādara pirmajās 72 stundās jeb trijās diennaktīs, jo, lai arī krīzes situācijā atbildīgie dienesti un bruņotie spēki īsteno apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus, ikvienam iedzīvotājam jābūt spējīgam noturēties pirmās krīzes dienas jeb vismaz 72 stundas. 

Informatīvajā materiālā ir ietverti ieteikumi, kā jau laikus sagatavoties jebkādai krīzes situācijai, lai pasargātu gan sevi, gan savus tuviniekus, piemēram, pārliecinoties par pārtikas, ūdens, citu pirmās nepieciešamības preču krājumu pietiekamību pirmajām trim krīzes dienām. Tāpat ir apkopota informācija par to, kādiem medikamentiem jābūt mājas aptieciņā, ko likt ārkārtas gadījumu somā, kā un kad sazināties ar operatīvajiem dienestiem, kur sekot līdzi aktuālajai informācijai. Lai pārbaudītu savu gatavību krīzes situācijai, bukleta noslēgumā ir pievienots īss tests ar jautājumiem.

Bukletu var apskatīt un lejuplādēt vietnē: https://www.sargs.lv/lv/tema/72stundas. Tas ir sagatavots latviešu, krievu un angļu valodā. 

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti