Now Reading
“Campo Jēzus” šogad Bērnu slimnīcas Vecāku mājā

“Campo Jēzus” šogad Bērnu slimnīcas Vecāku mājā

Pirms sešiem gadiem Latvijas konsekrētie sāka organizēt kopīgu vasaras pasākumu Latvijas jauniešiem “Campo Jēzus”. Nometnes laikā jauniešiem tika piedāvāta iespēja ne tikai gūt garīgus impulsus, bet arī piedalīties dažādās darbnīcās un iepazīt Latvijas novadu kultūru. Šogad, ņemot vērā dažādus ierobežojumus, nometne nevar norisināties ierastajā formātā, tomēr konsekrētie no pasākuma rīkošanas nav atteikušies un piedāvā to nedaudz neierastā veidā, iesaistoties Rīgas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Vecāku mājas sakopšanā.

Šī gada “Campo Jēzus” moto “Celies un cel!” pasākuma rīkotāji skaidro šādi: “Svētajos Rakstos mēs sastopam Jēzu, kurš dziedina cilvēkus dažādos veidos – fiziskās slimības, garīgās un emocionālas – aklie redz, cilvēki pēc atbrīvošanas no dēmoniem var turpināt attīstīties, atstumtie tiek aicināti pievienoties mielastā vai pat uzņemt Jēzu savās mājās, lai svinētu svētkus Dieva lielās mīlestības dēļ. Pat ja pieaugšanas process ir bijis grūts un nesis nāvi, jaunieši tiek atkal saukti atpakaļ dzīvē ar vārdiem:“ Talita kum! – Meitene celies!” vai “Jaunieti, es tev saku celies un ej!”” Un “Campo Jēzus” šī gad moto ir aicinājums jaunietim celt Dieva valstību pasaulē.

Un šogad “Campo Jēzus” dalībnieki arī praktiski tiek aicināti celties un celt – atsaukties Bērnu slimnīcas Vecāku mājas vadītājas Lienes Indrānes aicinājumam palīdzēt sakopt vietu, kuru kā miera, atpūtas un atelpas oāzi var izmantot slimu bērnu vecāki, brāļi un māsas viņu ārstēšanās laikā Bērnu slimnīcā. Plānots, ka sakopšana notiks 25. un, ja vienā dienā darbus nebūs iespējams pabeigt, tad arī 26. jūnijā.

25. jūnijā pl. 10 jaunieši vispirms iepazīsies ar Vecāku māju, bet pēc tam darīs dažādus darbus, piemēram, sagatavos māju krāsošanai (krāsošanu pēc tam veiks profesionāļi), tīrīs logus, ravēs. Dienas laikā būs arī pusdienas un laiks garīgai barībai, izmantojot Svētos Rakstus.

Nometnes rīkotāji norāda, ka tiks ievēroti visi nepieciešamie drošības pasākumi – tiks ieturēta divu metru distance, būs iespēja mazgāt rokas. Ja darbi notiks iekštelpās, gad vienā telpā nebūs vairāk par diviem cilvēkiem. Uz vietas varēs saņemt sejas maskas un roku dezinfekcijas līdzekļi. Jauniešiem līdzi jāņem darbam atbilstošs apģērbs, kā arī ūdens pudele, kuras saturu papildināt varēs uz vietas.

Ņemot vērā, ka dalība “Campo Jēzus” pasākumā šogad būs bezmaksas, daļa “Campo Jēzus” izmaksu tiks ziedota Vecāku mājas remontdarbiem.

Vecāku māja atrodas Bērnu slimnīcas teritorijā, Rīgā, Vienības gatvē 45. Papildu informācija par talku un pieteikšanās pie Betānijas dominikāņu māsas Hannas, rakstot uz e-pastu: sr.Hannah@bethanien-op.org, vai zvanot uz tālruni: 26643372. Pasākuma galvenā mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 16 līdz 20 gadiem.

Lūgums tiem, kas jūt dažādas saslimšanas vai saaukstēšanās pazīmes (iesnas, kakla sāpes, vēdera sāpes, paaugstinātu temperatūru), būt atbildīgiem un izvēlēties palikt mājās.

LRKB IC

Scroll To Top