“Campo Jēzus” šogad ziedo līdzekļus Bērnu slimnīcas Vecāku mājai un piedalās tās uzkopšanā

Aizvadītajā nedēļā uzreiz pēc svētā Jāņa Kristītāja svētkiem neierastā formā norisinājās ikgadējā jauniešu tikšanās „Campo Jēzus“. Ņemot vērā pandēmijas dēļ ieviestos ierobežojumus un atsaucoties Betānijas dominikāņu māsas Hannas aicinājumam, jaunieši tikās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Vecāku mājā un piedalījās mājas uzkopšanas talkā. Neizpalika arī laiks garīgām sarunām un pārdomām.

Uz talku ieradās daži jaunieši, kuru pienākumos ietilpa logu mazgāšana, bet pēc pusdienām viņi pārdomāja to, kā negaidītās pārmaiņas saistībā ar pandēmiju ir ietekmējušas jauniešu sapņus, plānus, cerības. Tika lasīts un pārdomāts pāvesta Franciska šī gada vēstījums jauniešiem, kura vadmotīvs “Jaunekli, es tev saku celies” (Lk 7,4) atbalsojas arī “Campo Jēzus” vadmotīvā “Celies un cel!” Sarunu laikā jaunieši pauda prieku par to, šis laiks ir bijusi iespēja nedaudz apstāties, ieskatīties dziļāk sevī, pilnveidot savas spējas, novērtēt un kopt attiecības. Māsa Hanna arī atklāj, ka jaunieši šo laiku saskatījuši kā iespēju vairāk ieklausīties Dieva balsī un „neskriet Viņam pa priekšu“. Tāpat tika pausti plāni attiecībā uz nākotnes cerībām un sapņiem, kā arī izgaismojās pārliecība, ka Dievs mūs ir jau augšāmcēlis, lai dāvātu mūs vienu otram sava tuvākā un visas pasaules celšanai.

„Simboliski, ka tieši slimnīcas teritorijā jaunieši kopā ar māsām varēja sastapties ar Jēzu, kurš Svētajos Rakstos atklājas kā tas, kurš dziedina cilvēkus dažādos veidos – aklie redz, cilvēki tiek atbrīvoti no dēmoniem un apsēstības, atstumtie tiek aicināti pievienoties mielastam vai pat uzņemt Jēzu savās mājās, lai svinētu svētkus Dieva lielās mīlestības dēļ. Arī jaunieši – pat ja viņu pieaugšanas ceļš ir bijis sarežģīts un ir licis piedzīvot nāvi, – tiek atkal ievesti atpakaļ dzīvē ar vārdiem: “Talita kum! – Meitene celies!” vai “Jaunieti, es tev saku celies un ej!““ mājaslapā konsekretie.lv raksta pasākuma organizētāji.  

Šogad izpalika nometnes organizēšanas izmaksas, tāpēc daļa nometnes organizēšanas līdzekļu 800 eiro apmērā tika ziedoti Vecāku mājas labiekārtošanai un fasādes remontam.

Pēc talkas pateicību jauniešiem un māsai Hannai savā Facebook kontā pauda arī Vecāku mājas pārstāvji, kas citastarp norādīja: „Tā bija pateicība medicīnas jomā strādājošajiem par ieguldītajām pūlēm, kā arī ļoti konkrēts atbalsts Vecāku mājai, kuru kā miera un atelpas oāzi ik dienas izmanto mazo pacientu vecāki bērnu ārstēšanās laikā slimnīcā.”

Pasākuma organizētāji pateicas jauniešiem, kuri atsaucās veltīt savu brīvo vasaras dienu, lai palīdzētu citiem, un darīja to ar patiesu prieku. “Mums patīk mazgāt logus!” teica meitenes, no kurām dažas pasākumam pieteicās uzreiz pēc informācijas izlasīšanas.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti