“Laudato si'” jubilejas gadā “Pro Sanctitate” video par mūsu kopīgajām mājām

Aizvadītajā mēnesī tika svinēta pāvesta Franciska sarakstītās enciklikas “Laudato si’” piektā gadadiena. Atzīmējot šo notikumu, kustības “Pro Sanctitate” jaunieši tiešsaistē vienojās kopīgā lūgšanā un pārdomāja savas iespējas, kā katrs var rūpēties par apkārtējo vidi. Lai iedvesmotu arī citus iesaistīties mūsu kopīgo māju saglabāšanā, jaunieši, izmantojot pāvesta Franciska citātus no viņa sarakstītās enciklikas, kā arī “Pro Sanctitate” apustuliskās oblātes Ritas sarakstīto dziesmu “Laudate Dominum”, izveidoja video.

Kustības pārstāve Svetlana Morozova atgādina, ka pāvests šī gada 24. maijā izsludināja gadu, kas veltīts enciklikai un tajā teiktā pārdomām, un aicināja uz konkrētām darbībām, lai glābtu mūsu kopīgās mājas. Kustības jaunieši, vienojoties kopīgā tiešsaistes pasākumā secināja, ka katrs var spert konkrētus soļus savā ikdienā, piemēram, tērēt mazāk ūdens, pārstrādāt atkritumus, izmantot mazāk plastmasas, respektēt dabu utt. Jautājums tika skatīts arī plašākā kontekstā, ņemot vērā, ka daudzās mūsu planētas vietās jau tagad cilvēki cieš no dažādām cilvēku negatīvās rīcības sekām.

„Pro Sanctitate“ jaunieši arī visa gada laikā plāno uzmanīgi lasīt pāvesta izdoto dokumentu, lai pārdomātu savas rīcības sekas, mācītos izturēties pret apkārtējo vidi atbildīgi, kā arī slavētu un pateiktos Kungam par visu to, ko Viņš mums ir devis.

Kustības „Pro Sanctitate“ sagatavoto video var noskatīties vietnē Youtube.com. Materiāls ir izveidots latviešu, angļu, itāļu un franču valodā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti