Now Reading
Turpmāk RARZI kapelāna pienākumus pildīs jezuītu tēvs Gintaras Vitkus

Turpmāk RARZI kapelāna pienākumus pildīs jezuītu tēvs Gintaras Vitkus

Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts (RARZI) ziņo, ka, sākot no šī gada jūnija, institūtam ir jauns kapelāns – tēvs Gintaras Vitkus SJ. Tuvākajā laikā savā mājaslapā www.rarzi.lv insitūts publicēs informāciju par iespējām tikties ar kapelānu individuālās sarunās. Savukārt jau šajā piektdienā, 19. jūnijā, noslēdzot 2019./2020. akadēmisko gadu, tēvs Gintaras Rīgas Svētā Franciska baznīcā svinēs Svēto Misi.

G. Vitkus nāk no Lietuvas. Studējis Kauņas Medicīnas institūta Terapijas fakultātē, kur ieguva maģistra grādu. Pēc studijām viņš iestājās Jēzus sadraudzībā. No 1982. līdz 1987. gadam strādāja par jaunāko zinātnisko līdzstrādnieku Medicīnas institūta Pulmonologijas laboratorijā un ārstu Kauņas Sarkanā Krusta slimnīcā.

Teoloģiju tēvs Gintaras studēja Kauņas Teoloģijas fakultātē un Kauņas Starpdiecēžu/ Priesteru seminārā, iegūstot bakalaura grādu teoloģijā. 1991. gadā tika ordinēts par jezuītu priesteri. Tālākās studiju gaitas viņš saistīja ar Fordhamas Universitāti ASV, kur ieguva maģistra grādu pedagoģijā. Pēc atgriešanās Lietuvā 1993. gadā kļuva par Kauņas Jezuītu ģimnāzijas direktoru, šajā amatā pavadot 16 gadus.

2002. gadā tēvs Gintaras salika mūža solījumus. Bijis Lietuvas Nacionālās katoļu skolu asociācijas prezidents  un vadīja Nacionālo Izglītības forumu. No 2009. līdz 2017.  gadam pildīja Lietuvas un Latvijas Jezuītu provinciāļa pienākumus, bet kopš 2018. gada tēvs Gintaras darbojas Latvijā un ir Mārupes Romas katoļu draudzes Ave Mariaprāvests.

Kopš 2013. gada kapelāna pienākumus RARZI pildīja personālās prelatūras „Opus Dei“ priesteris Alberto Sančess-Leons no Spānijas.

LRKB IC

Scroll To Top