Latvijas kristīgās draudzes 11. augustā aicinātas ieskandināt baznīcu zvanus

Šī gada augustā tiks atzīmēti Latvijas Neatkarības kara simtgades noslēguma pasākumi, kuros Latvijas Aizsardzības ministrija aicina piedalīties arī Latvijā dzīvojošās kristīgās konfesijas. Ministrija aicina draudzes 11. augusta rītā ieskandināt baznīcu zvanus.

Svinības paredzētas 10. un 11. augustā, īpaši izceļot Latvijas un Padomju Krievijas Miera līguma parakstīšanu un kara noslēgumu. “Ir būtiski sabiedrībā atcerēties un pieminēt Latvijai un tās tautai svarīgus vēstures notikumus, kas likuši pamatus Latvijas valstiskumam un suverenitātei,” rakstīts ministrijas izplatītajā paziņojumā, kuru parakstījis aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Aizsardzības ministrija uzsver, ka tai arī iepriekš veidojusies veiksmīga sadarbība ar Latvijas konfesiju baznīcām, organizējot aizvadītā gada 11. novembra svētkus visā Latvijā, kur “kopīgi kuplinājām pasākumus, ieskandinot baznīcu zvanus par godu uzvarai pār Bermonta karaspēku”.

 11. augustā notiks Latvijas Neatkarības kara 100. gadadienas noslēdzošais pasākums. Draudzes aicinātas ieskandināt zvanus pl. 9:00, laikā, kad paredzēta svinīga ziedu nolikšana Rīgā pie Brīvības pieminekļa, tādējādi atzīmējot miera līguma parakstīšanu un valsts neatkarības izcīnīšanu, kā arī tā simboliski izrādot pateicību visu karavīru drosmei un pašaizliedzībai, kas krita cīņā par Latvijas valsti.

Aizsardzības ministrija lūdz draudzes informēt par to iespējām iesaistīties un bagātināt Latvijas Neatkarības kara noslēguma godināšanas pasākumu, sazinoties ar Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Militāri publiskās informācijas nodaļas vecāko referenti Agni Matušonoku (tel.nr. 67335213, e-pasts: agne.matusonoka@mod.gov.lv).

Svētku nedēļā draudzes tāpat tiek aicinātas īpašā veidā lūgšanās pieminēt karavīrus un visus dienestus, kas rūpējas par Latvijas valsts drošību.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti