Mūžībā devies priesteris Gregors Kibulis

Vakar, 23. jūlija vakarā, mūžībā devās Suntažu, Lēdmanes, Lauberes un Meņģeles katoļu draudzes prāvests Gregors Kibulis, kurš šī gada maijā atzīmēja 60. priesterības jubileju. Viņš ir dzimis 1933. gada 5. janvārī Zvirgzdenes pagastā nabadzīgā, bet ticīgā piecu bērnu ģimenē. Mācījies Runtortas pamatskolā, tad Alsungas vidusskolā. Bērnībā spēlējis ģitāru, dziedājis kopā ar ģimeni svinībās un skolas korī, un vēlāk iemācījies spēlēt klavieres un ērģeles. Pabeidzis vidusskolu, devies uz Garīgo semināru Rīgā, kur iestājās 1952. gadā.

1960. gada 8. maijā Gregors Kibulis tika ordinēts par priesteri. Sākumā kalpoja Jelgavā par vikāru, vēlāk bija arī prāvests Rundānu un Brodaižu, Asūnes, Landskoronas un Beresnes draudzē.
Par aktīvu darbošanos draudzēs, iesaistot bērnus un jauniešus kalpošanā Svētajā Misē, procesijā, korī, un atteikšanos sadarboties ar čeku 1977. gadā tika atņemtas tiesības kalpot par priesteri.  Nācās bērnudārzā strādāt par sētnieku. G. Kibulis nezaudēja ticību un cerību reiz atgriezties pie priestera pienākumu pildīšanas.  2011. gadā viņš uzsāka priestera pienākumu pildīšanu, kalpojot vispirms kā vikārs Ogres draudzē. Vēlāk viņa aprūpei tika uzticētas Suntažu, Lēdmanes, Lauberes un Meņģeles mazās draudzes. Savos 87 gados viņš joprojām bija dedzīgs un enerģijas pilns, arvien gatavs sēsties pie auto stūres, lai dotos pie savas draudzes ļaudīm un būtu klāt viņiem svarīgos dzīves brīžos.
29. jūlijā pl. 19:00 Suntažu baznīcā par mirušo priesteri tiks upurēta Svētā Mise un dziedātas Vesperes. Atvadīšanās no priestera G. Kibuļa notiks ceturtdien, 30. jūlijā, pl. 12:00 Suntažu Svētās Trīsvienības baznīcā. Pēc Svētās Mises, kuru vadīs Rīgas arhidiecēzes palīgbīskaps Andris Kravalis, G. Kibulis tiks apbedīts Suntažu baznīcas dārzā.
Mūžīgo mieru dod viņam, Kungs, un mūžīgā gaisma lai atspīd viņam!

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti