Ceturtdien iestājpārbaudījumi Garīgajā seminārā

Ceturtdien, 20. augustā, Latvijas Starpdiecēžu augstākajā Garīgajā seminārā notiks jauno audzēkņu uzņemšana. Pretendentiem Garīgajā seminārā jāierodas jau pl. 9, kur notiks iestājpārbaudījums – esejas rakstīšana par kādu no piedāvātajām tēmām. Pēc tam sekos pretendentu pārrunas ar uzņemšanas komisijas pārstāvjiem, kopīgas pusdienas, pēc kurām tiks paziņoti uzņemšanas rezultāti.

Lai arī līdz iestājpārbaudījumam palikušas vairs tikai divas dienas, interesenti joprojām var paspēt sagatavot nepieciešamos dokumentus un pieteikties studiju pārbaudījumam. Pretendentiem ir nepieciešama Kristības un Iestiprināšanas sakramenta apliecība, dokumenti, kas apliecina, ka pretendents ir ieguvis vidējo izglītību, kā arī raksturojums-rekomendācija no savas draudzes prāvesta. Tāpat pretendentam vēl pirms iestājpārbaudījumiem jāsazinās ar Garīgā semināra rektoru priesteri Marcinu Vozņaku (tālr. 29157984).

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs ir sagatavojis video, kurā stāsta par aicinājuma nozīmi un aicina uzdot sev jautājumu – varbūt esmu tas, kuru Dievs aicina kļūt par priesteri. Viņš uzsver, ka iestāšanās seminārā nenozīmē, ka cilvēks nekavējoties kļūst par garīdznieku vai sarauj saites ar ārpasauli. Viņš vienkārši nostājas uz sava aicinājuma izšķiršanas ceļa, un studijas ir laiks, kad aicinājumu var pārbaudīt. Video var noskatīties arhibīskapa Facebook kontā.

Latvijas Starpdiecēžu augstākais Garīgais seminārs atrodas Rīgā, Katoļu ielā 16.

Atgādinām, ka nākamgad Garīgais seminārs svinēs 100 gadu jubileju. Jubilejas svinības tika pārceltas uz nākamo gadu Covid-19 izraisīto ierobežojumu dēļ. Gaidot jubilejas pasākumus, semināra vadība ir izveidojusi īpašu lūgšanu, kurā visi ticīgie tiek aicināti lūgties jau par esošajiem garīdzniekiem, kā arī par arvien jauniem aicinājumiem uz priesterību.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti