Katoļu ģimnāzijas jaunieši radījuši filmu vienaudžiem

Vakar, 10. septembrī, Rīgas Katoļu ģimnāzijas pagalmā pirmizrādi piedzīvoja ģimnāzijas skolēnu veidotā īsfilma “Ietekmēt”. Ģimnāzijas audzēkņi gadu ir strādājuši pie filmas, paši veidojot scenāriju, plānojot filmēšanu, filmējot un paši filmējoties, informēja skolas pārstāve Indra Vaļeniece.

Nosaukums “Ietekmēt” ir radies, iedvesmojoties no influenceru un jūtūberu pieaugošās ietekmes sabiedrībā, kas jauniešu auditorijai ir kļuvis par svarīgāko informācijas avotu. Par filmu I. Vaļeniece raksta: “Vienmēr visās sabiedrībās būs kāds, kas ir citāds. Baltais zvirbulis, grēkāzis – sauciet kā gribat. Savā skolā tāda ir Anna. Cīņa ar mobingu, ar sevi, atbalsta meklējumi ģimenē un draugu lokā, Bet Anna netiek sadzirdēta un atbalstu, ko citi mēģina sniegt, viņa nav gatava pieņemt.  Izrādās, ka palīdzība nāk no visnegaidītākās puses… Filma “Ietekmēt” ir pašu jauniešu stāsts no viņu skatpunkta par problēmām skolā un ģimenē.”

Filmas sižēts ir balstīts skolēnu pieredzē un novērojumos un runā par pusaudžu auditorijai aktuālām lietām – skolu, mobingu skolā, pirmo mīlestību un nesaprašanos ar vecākiem. Režisors Dāvids Krūze, ģimnāzijas 2020. gada absolvents,  par filmu raksta: “Filmas nosaukums runā par to, kā jaunieši un cilvēki vispār spēj ietekmēt viens otra dzīvi. Ļoti svarīgu lomu filmā spēlē influenceris (Edgar Fresh, kas filmā spēlē sevi). Filmas scenārijā unikalitāte slēpjas tajā, ka pieaugušie gandrīz vispār netiek iesaistīti, bet galvenie “podu vārītāji” un problēmu risinātāji ir paši jaunieši.”

Filmas scenārija autors un režisors ir D. Krūze, filmā piedalās Amanda Krūmiņa, Anna Romanova, Elīze Vīgante, Estere Bulle, Grēta Martina Endola, Jeļisejs Novojevskis, Kristers Grobiņš, Markuss Damulevičs, Nadīna Ozola, Patrīcija Paula Stulbe, Rojs Ralfs Bidzāns, Sandra Dzintare, Misael Mendoza, Indra Vaļeniece un Edgar Fresh. Filmā skan MESA “Man nav bail”.

Skolas pārstāve ziņoja, ka nākotnē īsfilmu plānots rādīt citās skolās, jo tās mērķauditorija ir paši jaunieši, kas ir “mobingojamā” vecumā. I. Vaļeniece arī stāstīja, ka vēl šodien filmu plānots rādīt pēc skolas vecāku sapulces. Tas varētu notikt ap pl. 19 vai 19.30 Rīgas Svētās Terēzes no Bērna Jēzus draudzes mājā Rīgas Katoļu ģimnāzijas teritorijā.

Filmas uzņemšana notika projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai “Pumpurs” ietvaros.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti