Now Reading
„Lampā“ diskutēs par izlīgumu starp latviešiem un krieviem no kristiešu perspektīvas

„Lampā“ diskutēs par izlīgumu starp latviešiem un krieviem no kristiešu perspektīvas

Šodien, 4. septembrī, pl. 16.00 sarunu festivāla „Lampa“ ietvaros notiks tiešsaistes diskusija „Izlīgums kā ceļš no izstumšanas uz iekļaušanu“. Diskusiju rīkos Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāte un Integrācijas un miera institūts sadarbībā ar „Tuvumā.lv“.

Vēl joprojām Latvija ir sadrumstalota divās ”salās” – latviešu un krievu. Šķiet, ka tā arī divas ”salas” autonomi dzīvo, neveidojot tiltus savā starpā. Ja pat kādi tilti tiek veidoti, tie ātri nodeg. Ir latviešu skolas, ir krievu skolas, latviešu rajoni, krievu rajoni, latviešu kristiešu draudzes un krievu draudzes. Kristietības un citu reliģiju uzskatā pasaule tiek “labota” caur mierpilnu un cieņpilnu attiecību atjaunošanu – ar sevi, līdzcilvēkiem, visu radību un Dievu. Diskutēsim par Latvijā joprojām aktuālo sociālo izlīgumu starp šīm divām salām, divām kopienām – latviešu un krievvalodīgo – no kristīgo draudžu perspektīvas un praktiskās teoloģijas skatu punkta. Runāsim par to, kā kļūt par izlīguma nesējiem, un vērtēsim, kādus piemērus piedāvā Latvijas kristīgās draudzes. Diskusijas idejas autore un vadītāja Ineta Lansdovne uzsver, ka “sašķeltā sabiedrībā mēs nevaram palīdzēt “dzēst uguni”, ja paši “piemetam klāt malku”. Tas vistiešākajā veidā ietekmē “būšanu… un dzīvošanu kopā”.

I. Lansdovne ir LU Teoloģijas fakultātes maģistrante, bloga “peaceroads.com” un kristīgā medija “Tuvumā.lv” autore. Vairāk nekā desmit gadus strādājusi brīvprātīgo darbu dažādos projektos ārpus Latvijas – Taizemē, Kambodžā, Mjanmā, Ēģiptē un Dienvidāfrikā. Diskusijā piedalīsies: Vitālijs Petrenko, Dr.theol., Latvijas Bībeles centra vadītājs kopš 2008. gada, zinātnieks-pētnieks (St. John’s College, Durham University, UK), asociētais profesors (Norwegian School of Leadership and Theology, Oslo, Norway), Rīgas “Pestīšanas tempļa” baptistu draudzes mācītājs, Miera un Izlīguma virziena dalībnieks Pasaules Evaņģēliskajā Aliansē; Ņikita Andrejevs, Mg.theol., LU Teoloģijas fakultātes zinātniskais asistents un doktorants, tulks, viens no ikgadējā 8. maija Izlīguma vakara organizētājiem Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīcā.

Diskusijas laikā varēs uzdot jautājumus šeit. Saruna notiks latviešu un krievu valodā. Tiešraide notiks festivāla ‘’LAMPA’’ mājaslapā. Diskusijas ierakstu varēs noskatīties nodibinājuma ‘’Kristīga dzīvesveida izpētes fonds’’ uzturētajā kristīgajā medijā Tuvumā.lv, kā arī noklausīties Radio Marija Latvija jaunās sezonas pirmajā radio raidījumā „Savienots“.

Aija Volka, Tuvumā.lv galvenā redaktore

Scroll To Top