Now Reading
Radio Marija sestajā sezonā seši jauni raidījumi un sava kapela

Radio Marija sestajā sezonā seši jauni raidījumi un sava kapela

Pēc vasaras atpūtas Radio Marija Latvija sāk savu sesto sezonu. Jaunajā sezonā radio klausītājus iepriecinās seši jauni raidījumi, kā arī šodien, 1. septembrī, jauno sezonu ievadīs Svētā Mise no jaunizveidotās radio kapelas.

Kā ziņo radio programmas direktora vietnieks Rihards Miķelsons, jaunajā sezonā turpinās skanēt visi iepriekšējās sezonas raidījumi. Savukārt viens no jaunajiem raidījumiem “Kā garšo psalmi?” ir turpinājums raidījumu sērijai par Bībeles grāmatām, ko jau no pirmās sezonas klausītājiem piedāvā Stella Jurgena. Sākot ar septembri, radio ar raidījumiem atgriezīsies Māra Sadovska un Viesturs Vizulis. M. Sadovska, kas radio pirmajā sezonā vadīja raidījumu „Agape“, turpmāk vadīs raidījumu latgaliešu valodā “Pī golda“. Šaja raidījumā klausītājiem būs iespēja satikt interesantas personības un vairāk iepazīt Latgali un tās kultūrtelpu. Savukārt V. Vizuli klausītāji jau ir iepazinuši vairākos raidījumos – “Trīs gudrie un aita”, “Argumenti”, “Diskutabls”.  Turpmāk V. Vizulis ēterā būs dzirdams, vadot raidījumu “Grūti būt katolim”.

Jaunu raidījumu par atgriešanos, piedošanu, dziedināšanu un kalpošanu vadīs Mārīte Jirgensone, bet radio balss Māris Veliks klausītājus vadīs piedzīvojumā cauri Svētajiem Rakstiem raidījumā “Randiņš ar Bībeli”. Ik nedēļu ēterā skanēs rakstura līderības pasniedzēja Egila Purviņa vadītais raidījums “Saki dzīvei – Jā!”.

R. Miķelsons informēja, ka, sākot no šīs sezonas, reizi mēnesī Svētā Mise tiks translēta no Radio Marija Latvija kapelas, kas izveidota radio telpās un būs atvērta lūgšanai radio darbiniekiem, brīvprātīgajiem un viesiem. No kapelas tiks translēta 6. sezonas atklāšanas Svētā Mise šodien, 1. septembrī, pl. 12:00. Turklāt šajā dienā pl. 17:00 būs arī kapelas iesvētīšana, kurā piedalīsies bīskapi. Turpmāk katra mēneša pirmajā piektdienā pl. 12:00 radio kapelā notiks Svētā Mise ziedotāju nodomos. Līdz šim dievkalpojums notika studijā. Radio pateicas visiem, kas palīdzēja kapelas tapšanā ar ziedojumiem un lūgšanām.

Sākoties jaunajai sezonai, ir radusies cerība tikt pie divām jaunām frekvencēm Talsos un Dagdā. Radio pārstāvji aicina lūgties, lai radio būtu pieejams FM viļņos arī Talsos un Dagdā. Konkursa rezultāti būs pieejami novembrī. Tāpat šai laikā ir papildinājušās radio brīvprātīgo rindas, taču tas nenozīmē, ka nav nepieciešami papildspēki. Tāpēc ikviens interesents aicināts uzzināt par kalpojuma iespējām un pieteikties brīvprātīgajam darbam, rakstot uz e-pastu info@rml.lv, vai zvanot uz tālruni 67969128. 

Informējot par nākotnes plāniem, Radio Marija atgādina, ka šopavasar, ņemot vērā Covid-19 pandēmijas ieviestās izmaiņas, izpalika tradicionālā akcija Mariatons. Šoruden akcija norisināsies laikā no 4. līdz 6. oktobrim, tās laikā tiks vākti līdzekļi Irākas atbalstam. „Irāka ir ilgi cietusi no autoritāra režīma, valsts ir vairāku karu izmocīta, korupcijas novājināta, kā arī vēl joprojām valstī ir nesaskaņas gan starp arābu un kurdu nacionalitātēm, gan arī starp Sunnītu un Šiītu reliģiskajām grupām. Kristieši Irākā ir minoritāte un tiek dēvēti par mūsu laika mocekļiem. Palīdzēsim Radio Marija Irākā tikt pie jauna raidītāja, kas palīdzētu apvienot kristiešus lūgšanā un sniegt mierinājumu un cerību,“ aicina R. Miķelsons.  

LRKB IC

Scroll To Top