Šodienas datums: 21.10.2019  |  Vārda dienas: Severīns, Urzula

Aicinājums

Ko darīt, ja jūtu aicinājumu uz laulību, bet vēl neesmu saticis “otru pusīti”?

Daudzi cilvēki piedzīvo skumjas, jo viņiem neizdodas satikt savu otru pusīti. Iespējams, arī tu jau ilgāku laiku esi lūdzies, meklējis, bet tas viss bijis veltīgi. Tomēr nezaudē cerību. Turpini meklēt, turpini mēģināt, tomēr nekļūsti pārāk apsēsts ar šo domu. Uzticies Dievam, ka Viņš tevi aizvedīs pie tava nākamā vīra vai sievas, ja tāds patiešām ir Viņa plāns. Esi pacietīgs un mierīgs, uztici savu dzīvi un nākotni Kungam – lai notiek Viņa prāts, lai kāds tas arī būtu. Nepieķeries domai par laulību tik ļoti, ka tā tev traucē dzīvot un mīlēt tagadnē. Reizēm tā ir zīme, ka mēs pārāk pieķeramies saviem plāniem, neuzticoties Dievam un Viņa labvēlībai. Ir svarīgi palikt cerības pilnam un pozitīvi noskaņotam, atstājot visu Dieva rokās. Tas nozīmē domāt par laulību un tajā pašā laikā no šīs domas atteikties, uzticot to Kungam. Šie vienkāršie ieteikumi palīdzēs šajā ceļā.

Turpini lūgties. Lūdz Dievu, lai Viņš tevi vada un dod labu vīru vai sievu. Tava lūgšana šajā nodomā var būt īsa un vienkārša, izteikta ar saviem vārdiem. Pastāv daudzas laimīgas un svētas laulības starp katoļiem un citu konfesiju pārstāvjiem, tomēr tā ir īsta svētība, ja laulībā dodas vienas konfesijas pārstāvji, jo šādā gadījumā jums abiem būs vienotas vērtības un izpratne par to, kādai jābūt laulībai; jūs varēsiet viens otru atbalstīt ticības grūtībās; jums būs vienota izpratne par bērnu audzināšanu. Tāpēc, ja vēl neesi saticis savu “otru pusīti”, ir vērts lūgties, lai tu satiktu kādu, kas pieder tavai konfesijai.

Iepazīsties ar katoļu laulības pamatprincipiem. Bieži vien mūsu priekšstati par laulību ir veidojušies citu cilvēku vai mediju ietekmē, tāpēc ir svarīgi iepazīties ar patieso katoļu laulības būtību, lasot attiecīgu literatūru. Tas arī palīdzēs tiekties pēc pareizajām lietām attiecībās, kā arī dos reālistiskāku ieskatu laulības dzīvē un tās izaicinājumos.

Esi patiess pret sevi. Centies kļūt labāks, bet nemēģini izlikties par cilvēku, kurš tu neesi. Līdzīgs piesaista līdzīgo, tāpēc varbūt iemesls, kāpēc joprojām neesi sastapis otru cilvēku, ir tas, ka neesi bijis patiess, neesi parādījis savas labās īpašības vai bijis atklāts gan pret sevi, gan citiem. Bieži vien ir viegli atpazīt, ja cilvēks izliekas, un neviens nevēlas ar šādu cilvēku veidot nopietnas attiecības.

Atbrīvojies no neveselīgām draudzībām. Iespējams, joprojām tavu draugu lokā ir kāds pretējā dzimuma pārstāvis, kāds bijušais draugs vai draudzene, ar kuru reizi pa reizei sazinies un pret kuru lolo kādas romantiskas jūtas, tomēr skaidri zini, ka šis cilvēks nekad nekļūs par tavu nākamo vīru vai sievu. Lai satiktu jaunus cilvēkus un viņus emocionāli iepazītu, ir nepieciešams ieguldīt laiku un enerģiju. Tāpēc ir svarīgi atraisīt no savas sirds visas neveselīgās pieķeršanās, lai iegūtu brīvību satikt to cilvēku, kas kļūs par tavu nākamo vīru vai sievu.

Kontaktējies ar citiem katoļiem. Tas nenozīmē, ka nevajag kontaktēties ar citiem cilvēkiem, bet, ja patiesi vēlies satikt vīru vai sievu, ar kuru dalīties savā ticībā un ar kuru būtu līdzīgi uzskati, centies apmeklēt pasākumus, kuros satiekas katoļi. Tie var būt draudzes pasākumi, lūgšanu grupas, rekolekcijas, svētceļojumi. Tāpat tu vari reģistrēties www.katsat.lv.

Pārliecinies par savu aicinājumu. Iespējams, mūsu vēlamais laiks nesakrīt ar Dieva paredzēto laiku, un viss, kas nepieciešams, ir tikai pacietība, tomēr reizēm mēs nesatiekam otru cilvēku, jo Dievam priekš mums ir daudz labāks plāns. Tāpēc esi atklāts un godīgs pret sevi, lai būtu drošs, ka laulība patiesi ir ceļš, kurā Dievs tevi aicina.