Šodienas datums: 18.02.2020  |  Vārda dienas: Kintija, Kora

Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis

Edvards Pavlovskis ir dzimis 1950. gada 22. augustā Krāslavas rajona Beresnes draudzē. Viņa jau mūžībā aizgājušie vecāki bija dedzīgi katoļi un dziļi ticīgi cilvēki. 1968. gadā viņš pabeidza Dagdas vidusskolu, iegūstot vidējo izglītību, un iestājās Rīgas Metropolijas Romas katoļu Garīgajā Seminārā. Pēc triju mēnešu studijām 1968. gada decembrī E. Pavlovskis tika iesaukts dienēt Padomju armijā. Pēc atbrīvošanas no obligātā karadienesta 1970. gadā viņš turpināja mācības Garīgajā Seminārā un 1975. gada 25. maijā saņēma Priesterības sakramentu.

Priesteris E. Pavlovskis ir piederīgs Rīgas arhidiecēzes garīdznieku saimei. Kā vikārs viņš ir kalpojis Rīgas Sv. Antona, Sv. Franciska un Sv. Alberta draudzēs, bet kā prāvests Pēternieku, Rīgas Sv. Antona, Tukuma, Rīgas Sāpju Dievmātes, Majoru, Slokas, Ķemeru, Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas un Rīgas Kristus Karaļa draudzēs. Laikā no 1976. līdz 2000. gadam bija Rīgas Garīgā semināra mācībspēks: pasniedza poļu un grieķu valodas un dažādus ar filozofiju saistītus priekšmetus (loģiku, ontoloģiju, kosmoloģiju).

Kopš 2011. gada 10. septembra ir Jelgavas diecēzes bīskaps. No 2012. gada jūnija līdz 2013. gada septembrim kalpoja arī kā Liepājas diecēzes apustuliskais administrators.


Jelgavas bīskapa Edvarda Pavlovska ģerbonis

Ģerbonī ir attēlota Marijas monogramma, kas Baznīcā pazīstama no senseniem laikiem. Zem monogrammas lasāma bīskapa devīze: „Ecce filius tuus", kas tulkojumā no latīņu valodas nozīmē - „Lūk, tavs dēls". Tie ir vieni no Kristus pēdējiem vārdiem, kad Viņš novēlēja savu Māti apustulim Jānim un Marijai - apustuli, kas simboliski nozīmē, ka caur Jāni Marijai novēlēta visa Baznīca.