Šodienas datums: 30.03.2020  |  Vārda dienas: Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Kopiena "Emmanuel"

DIBINĀŠANA

Kopiena Emmanuel ir radusies Francijā 1976. gadā.

Kopienas dibinātājs ir Pjērs Gorsārs (Pierre Gaursat), pēc profesijas kinokritiķis. Kopienas idejas pamatā bija viņa vēlēšanās dzīvot, apzinoties Dieva klātbūtni un vienojoties ar Viņu lūgšanā. Vēl viens cilvēks, kurš juta līdzīgas ilgas, bija Martina Lafita-Katā (Martine Lafitte-Catta). Ik dienas viņi abi tikās, lai kopīgi lūgtos, un viņus tuvināja vēlēšanās uzturēt pastāvīgu dialogu ar Dievu. Drīz vien kļuva skaidrs, ka tas ir Dieva aicinājums dāvāt Baznīcai ko jaunu.

Kad radās kopiena, Pjērs Gorsārs bija apmēram 60 gadus vecs, bet Martina Katā, ar kuru kopā Pjērs to dibināja, bija apmēram 25 gadus veca. Kopiena Emmanuel izauga no 1972. gadā izveidojušās lūgšanu grupas.

Šobrīd šī kopiena darbojas vairāk nekā 40 valstīs visos kontinentos un tajā ir apmēram 7000 locekļu.
Kopiena ir pārstāvēta arī Āzijā (Taivānā, Singapūrā, Indonēzijā), kur tā strauji aug un attīstās.

AICINĀJUMS (HARIZMA) UN GARĪGUMS

Visus kopienas locekļus vieno kopīga pieredze: Emmanuel - Dievs ar mums.

Kopienas galvenie darbības virzieni ir Euharistijas godināšana, adorācija, līdzjūtība, evaņģelizācija.
"Pārstāvēt Dieva tautu - tas ir kopīgs aicinājums gan priesteriem, gan māsām un brāļiem, gan lajiem, jo mēs visi esam kristīti, tādēļ visi arī esam aicināti dzīvot atbilstoši saņemtajai kristības žēlastībai. Šis aicinājums nozīmē uzņemties Baznīcā kādu konkrētu kalpojumu, respektīvi, katram saskaņā ar savu stāvokli kļūt par Kristus liecinieku. Mēs katrs esam saņēmuši aicinājumu uz svētumu."

SASTĀVS

Kopienas Emmanuel locekļus vieno vēlēšanās sekot Dieva aicinājumam. Kopienā ir laji un priesteri, konsekrētie brāļi un māsas, laulātie un neprecēti cilvēki - visi kopā dzīvo vienā garīgā ģimenē, visi ievēro vienādus statūtus un visus vieno lūgšana.

Kopienā Emmanuel ir daudz ģimeņu un neprecētu cilvēku, 150 konsekrētas māsas, daži konsekrēti brāļi, 150 priesteri, daudzi semināristi. Kopienā ir arī trīs bīskapi.

Kopienas locekļi nedzīvo klosterī vai kopīgā mājā, bet gan katrs savā dzīves vietā, katrs pats organizē un nodrošina savu dzīvi.

Šodien vairāk nekā 8000 cilvēku, kas nākuši no dažādiem sociālajiem slāņiem, dažādas tautības un dažāda vecuma, visos kontinentos seko šim aicinājumam - atklāt Dieva žēlsirdīgo mīlestību savā dzīvē un darīt to zināmu pasaulei.