Šodienas datums: 23.06.2017  |  Vārda dienas: Līga

Ceļojuma piezīmes

Šī gada vasarā, kad Jelgavā tikās Latvijas un Lietuvas bīskapi, izskanēja doma, cik svarīgi ir pazīt savus kaimiņus, ar viņiem tikties un veidot draudzīgas attiecības. Tāpēc, rodoties iespējai apciemot Tartu, nebija šaubu, ka kaimiņi jāapciemo. Turklāt, ņemot vērā, ka Igaunijas Katoļu Baznīca ir skaitliski ļoti neliela, gribējās noskaidrot, kā tas ir – būt mazāk nekā 1%. 

Tartu ir Igaunijas otrā lielākā pilsēta, kultūras un izglītības centrs, universitātes pilsēta, kurā ir nepilni 100 000 iedzīvotāju. No tradicionālajām konfesijām lielākas ir pareizticīgie un luterāņi, kam seko katoļi. Tomēr kopumā lielākā daļa cilvēku sevi nepieskaita nevienai no konfesijām. 

Tartu izdodas nonākt vēlā vakara stundā. Patiesībā nav jau tik vēls, bet dziļā novembra nogales tumsa, retie gājēji un braucēji apmāna, jau sešos vakarā pārliecinot, ka ir dziļa nakts. Pilsētas vienīgajā katoļu baznīcā uz Svēto Misi sapulcējušies uz abu roku pirkstiem saskaitāmi cilvēki. Labi, ka Svētās Mises kārtība visur ir tā pati. Tas palīdz sekot līdzi, un tomēr vienīgais, ko izdodas “noķert”, ir vārds “Jumal”. Un tas nozīmē “Dievs”. Lasīt tālāk