Šodienas datums: 08.04.2020  |  Vārda dienas: Valērija, Žubīte

Ekumenisms

Lūgšanu spēks

Lūgšanu nedēļas par kristiešu vienotību laikā iepazīstinām ar Marģeri un Ilzi Lasmaņiem. Abi kalpo Rīgas Mateja baptistu draudzē. Iesaistījušies arī kopienas “Chemin Neuf” ģimeņu brālībā “Kāna”. Audzina meitiņu Sāru. Viņi piedzīvojuši, ka tad, kad kristieši sanāk kopā un lūdzas, izpaužas īpašs lūgšanu spēks.

Kāpēc jums ir svarīgs ekumenisms?

Jo tā ir patiesa sadraudzība un vienprātība starp brāļiem un māsām Kristū - spēja atrast kopīgo tajā, kas mūs vieno. Katram no mums ikdienā, atbildot uz neskaitāmiem izaicinājumiem un mainīgām situācijām, ir jāpieņem atbildīgi un pareizi lēmumi. Tieši tāpēc mums ir nepieciešams stingrs pamats - Dieva Vārds, Svētā Gara vadība, citu kristiešu padoms un aizlūgšanas. Mēs personiski to visu īpaši piedzīvojam ģimeņu brālībā “Kānā”, kur sastopamies ar kristiešiem no dažādām konfesijām.

Kāda ir jūsu ekumenisma pieredze?

Tā ir pozitīva kristiešu vienotības pieredze “Kānas” pasākumos, jo īpaši mazo brālību tikšanās reizēs. Šādās reizēs skaidri esam apzinājušies kristiešu kopīgo lūgšanu spēku, jo esam piedzīvojuši daudzas atbildētas lūgšanas. Tās mums ir stiprinājušas pārliecību par Dieva visvarenību un uzticamību, kas iet pāri mūsu cilvēciski nospraustajām robežām.

Ko jums nozīmē satikt brāļus un māsas no citām baznīcām?

Ar nepacietību gaidām katru nākošo satikšanās reizi. Būt kopā ar kristiešiem no citām konfesijām mums ir bijusi īpaša svētība. Šāda sadraudzība ir palīdzējusi patiesi saprast un izjust īpašu Kristus mīlestību, piedzīvot to, ka Viņš uzrunā mūs un darbojas caur citiem kristiešiem. Esam saņēmuši gan atbalstu, gan padomu, gan stiprinājumu, gan aizlūgšanas. Cik spējam Dieva spēkā, cenšamies atbildēt ar to pašu.

Ko vērtīgu esat atklājuši citā baznīcā?

Ka Dievs strādā visdažādākajos veidos un Dievu nevar "ielikt rāmītī", kā varbūt dažreiz riskējam domāt. Tādējādi pats galvenais nav forma, bet gan saturs - katram kristietim būt par Kristus miesu un piedzīvot Svētā Gara vadību.

Kā jūs vērtējat ekumenisma attīstību savā baznīcā?

Savā baznīcā un draudzē mēs redzam vairāk vai mazāk atšķirīgus viedokļus ekumenisma jautājumā - konservatīvākus un ne tik ļoti. Ir draudzes locekļi, kas dažkārt apmeklē citu konfesiju dievkalpojumus, dažādās situācijās tiekas ar citu konfesiju kristiešiem, uztur personīgu draudzību vai jautā pēc padoma dažādās situācijās.

Jūsu lūgšana par kristiešu vienotību!

Tā ir labi zināmā kopienas "Chemin Neuf" praktizētā lūgšana, kuru lūdzam arī ģimeņu brālībā "Kānā":

“Kungs Jēzu, kas esi lūdzies, lai visi būtu viens, mēs Tevi lūdzam par kristiešu vienotību – tādu, kādu Tu to vēlies, un ar līdzekļiem, ar kādiem Tu vēlies. Lai Tavs Svētais Gars liek mums izjust sašķeltības sāpes, saskatīt mūsu grēku un cerēt pāri visām cerībām! Amen.”

Ģimenes foto tapis Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā (Purvciemā). Marģers un Ilze tajā kļuva par krustvecākiem bērnam, ar kura vecākiem iepazinās "Kānas" vasaras nometnē. “Ar šo ģimeni, kurus Dievs mums īpaši ielika sirdī, tagad regulāri tiekamies, apciemojam un paturam viņus ciešās aizlūgšanās,” teic Marģers. Viņš piebilst, ka tas arī ir piemērs, kā Dievs darbojas ļoti īpašā veidā, kad kopā sanāk divi vai trīs dažādu konfesiju kristieši.

LRKB IC

Atpakaļ uz sadaļu "Ekumenisms"