Šodienas datums: 08.04.2020  |  Vārda dienas: Valērija, Žubīte

Garīgā dzīve

Apliecināt ticību sociālajos medijos

Piedāvājam septiņas idejas, kā izdzīvot savu ticību un liecināt par Kristu, lietojot sociālos medijus.

1. Atjaunini savu profila informāciju.

Tici Dievam? Ļauj to uzzināt saviem draugiem. Profili portālos ir domāti tam, lai atklātu dažādas personības šķautnes un būtisku informāciju. Rakstot par sevi, parasti cenšamies parādīt sevi no labākās gaismas, uzrakstīt kaut ko interesantu un piesaistošu, taču ne vienmēr šajā informācijā atstājam liecinām par savu ticību Dievam. Savā profilā minēt to, ka esi kristietis, ir lielisks veids, kā atklāt citiem savu ticību un apliecināt, ka no tās nekaunies.

2. Seko kristīgām lapām.

Gan Facebook, gan draugiem.lv, gan arī Twitter vietnēs ir izveidotas dažādas lapas, kurās tiek publicēti dažādi ar kristietību saistīti jaunumi, kā arī uzmundrinoši un iedvesmojoši vārdi un attēli, kas var uzlabot garastāvokli un rosināt vērtīgas pārdomas. Sekojot kādai no lapām, vari būt drošs, ka tās sūtītos vēstījumus garām nepalaidīsi. Lūk, dažas interesantas lapas, kurām vērts sekot: Facebook – Eksplozīvs Maisījums; Rīgas Garīgais seminārs; Svētie katrai dienai; YOUCAT; ShareCatholic; I Bet Jesus Can Break The Record For The Most Fans; World Youth Day; Catholic Memes; Skit Guys, One Time Blind; draugiem.lv – Dievs Tevi mīl; Dieva Vārds katrai dienai; Kristīgās dzīves un evaņģelizācijas skola; Katoļu portāls; Caritas Latvija; Twitter – @LifeTeen; @YouthCatholic; @Jauniesu_Alfa; @Pontifex; @RGS_RTI; @esTicu; @katolislv; @KB_Vestnesis.

3. Dalies ar kristīgām ziņām.

Kādēļ gan nepadalīties ar kaut ko patiešām iedvesmojošu? Nebaidies spiest „Man patīk”, „Share” vai „Retweet” ziņām un attēliem, kas uzrunā tevi pašu, lai to ierauga arī citi.

4. Pievienojies domubiedru grupām.

Vietnes draugiem.lv un Facebook piedāvā dažādas kristiešu un katoļu domubiedru grupas, kurās iespējams diskutēt par aktuālām tēmām, dalīties un iegūt daudzpusīgu informāciju. Tomēr jāņem vērā, ka tieši internetā visvieglāk ir arī aizsvilties un uzsākt strīdus par sīkumiem, tāpēc ir vērts apbruņoties ar pacietību un pazemību.

5Skaties iedvesmojošus video.

Ir cilvēki, kas ieguldījuši ļoti daudz laika, lai izveidotu kvalitatīvus un interesantus video par tēmām, kas saistītas ar kristietību. Vietnē YouTube iespējams atrast gan pārdomas raisošus skečus (One Time Blind, Skit Guys), gan jokus (James Martin SJ – Forty Days of Funny), lekcijas par dažādām tēmām (Rīgas Garīgais Seminārs, Johannes Hartl), kā arī mākslinieciskus video un animācijas (#FallingPlates, Easter Flash Mob Celebrates The Resurrection). Protams, nevar aizmirst par slavēšanas mūziku un tādiem mūziķiem kā Chris Tomlin, Hillsong, Tim Hudges, Matt Redman un mūsmāju Ex Animo, Jorspeis, Valdis Indrišonoks u.c.

6. Uzaicini citus uz pasākumu.

Visticamāk katrs no mums kādreiz ir kādu iemeslu dēļ nobijies uzaicināt draugu vai paziņu uz kristīgu pasākumu. Ievietojot plakātu galerijā vai vienkārši publiski uzaicinot uz kādu īpašu notikumu, vari būt drošs, ka kāds noteikti ievēros ielūgumu, bet tālāko uztici Dievam, jo Viņš var izmantot katru mūsu publicēto informāciju, lai kādu tuvinātu Sev.

7. Lasi un/vai raksti blogu.

Blogi un elektroniskās dienasgrāmatas ir labs veids, kā dalīties ar savām sajūtām, pārdomām un viedokli, jo tajā iespējams izpausties neierobežotā garumā. Interesanta informācija pieejama Rīgas Garīgā semināra audzēkņu veidotajā blogā seminaristi.blogspot.com, tāpat studiju laikā Polijā blogu aktīvi raksta priesteris Ilmārs Tolstovs (kalpotajs.blogspot.com).

Šīs ir dažas no bezgalīgajām iespējām, ko piedāvā internets. Pāvests Francisks savā Twitter kontā 14. aprīlī rakstīja: „Neaizmirsīsim: ja mums jāsludina Jēzus Evaņģēlijs, mūsu dzīvei jāliecina par to, ko mēs sludinām.” Mēs esam aicināti uz mūsu personības viengabalainību un nesadrumstalotību – tam, kam es ticu, ir jāatspoguļojas manā dzīvē. Tam, kas ir manā dzīvē, ir jābūt redzamam arī manā darbībā gan reālajā, gan virtuālajā vidē. Lai Dieva žēlastība mūs vada, sekojot Viņam un apliecinot Viņa Vārdu!

Velta Skolmeistere. Katoļu Baznīcas Vēstnesis, 2013. gada 27. aprīlis