Šodienas datums: 04.04.2020  |  Vārda dienas: Vidaga, Aivija, Vija

Harizmātiskā atjaunotne

Fragmenti no misionāra Aivona Rodrigesa uzrunas Rīgas sv. Jēkaba katedrālē 2019. gada Vasarsvētkos

Vasarsvētku vigīlijā, 2019. gada 8. jūnijā, misionārs no Indijas, kurš šobrīd dzīvo Londonā, Aivons Rodrigezs uzrunāja klātesošos, īpaši pievēršoties diviem konkrētiem Svētā Gara aspektiem - Svētais Gars kā Patiesības un Spēka Gars. Turpinājumā iespējams lasīt fragmentus no viņa uzrunas. Lasīt tālāk


Johanesa Hartla Dr. theol. lekcijas pieraksts
Starptautiskās Katoļu harizmātiskās atjaunotnes kalpošanas (ICCRS) konferencē Varšavā, 2015. gada 3. oktobrī

Paldies par iespēju būt šeit un runāt ar jums.
Paldies, ka atnācāt.
Mēs dzīvojam brīnišķīgā laikā. Man ir kāda ļoti laba ziņa jums - Dievs nāk, lai Eiropā darītu labas lietas. Man ir bijusi iespēja ceļot pa Eiropu un redzēt, cik daudz Dievs jau ir darījis.

Nedaudz par sevi – kas es esmu un ko daru? Vispirms svarīgākais – esmu vīrs un tēvs. Man ir viena sieva un četri bērni, un es to teicu tādēļ, ka mūsdienās ir arī dažādi citi varianti. Esmu Lūgšanu nama vadītājs. Ja kāds nezina – lūgšanu nams ir māja, kurā cilvēki lūdz Dievu. Agrāk tur bija fitnesa studija, un zināmā mērā tāda tā ir vēl joprojām. Ienākot mājā, iesākumā šķiet, ka tā ir parasta vieta, tomēr, ejot tālāk, ieraudzīsiet kaut ko neparastu – lūgšanu telpu. Neparastais ir tas, ka cilvēki tur lūdz Dievu. Viņi lūdzas dienu un nakti. Viņi to dara nepārtraukti kopš 2011. gada septembra, 24 stundas diennaktī un 365 dienas gadā.  Lasīt tālāk


Eiropas katoļu harizmātiskās atjaunotnes konferencē Varšavā 2015. gada 2. oktobrī Vatikāna pārstāvis monsinjors Migels Delgado Galindo (Miguel Delgado Galindo) informēja par Katoļu harizmātiskās atjaunotnes gatavošanos gaidāmajai Zelta jubilejai 2017. gadā un iepazīstināja ar galvenajām pāvesta Franciska atziņām par harizmātisko atjaunotni pēdējos divos gados.

Stāstot par mūsdienu Katoliskās Baznīcas mācību par harizmātisko atjaunotni, monsinjors M. Delgado Galindo iesāka ar to, ka harizmātiskā atjaunotne ir Vasarsvētku žēlastība visai Baznīcai un pašreizējām žēlastībām ir nesaraujama saikne starp Katoļu harizmātisko atjaunotni un Vatikāna II koncilu.

Lasīt tālāk pāvesta Franciska galvenās atziņas par harizmātisko atjaunotni


Jānis Pāvils II par harizmātisko atjaunotni

Atjaunotnes parādīšanās pēc Vatikāna II koncila ir īpaša Svētā Gara dāvana Baznīcai. Tā bija zīme, kas apliecināja daudzu katoļu vēlmi dziļāk izdzīvot savu kristībās iegūto Tēva adoptēto dēlu un meitu cieņu un aicinājumu; individuālā un grupas lūgšanā dziļāk iepazīt Kristus, mūsu Glābēja, spēku; un sekot Svēto Rakstu mācībai, lasot Tos tā paša Gara gaismā, kas iedvesmoja To uzrakstīšanu. Protams, viens no vissvarīgākajiem šīs garīgās atmodas augļiem ir slāpes pēc svētuma, kuras ir redzamas gan atsevišķu cilvēku, gan visas Baznīcas dzīvē.