Šodienas datums: 29.03.2020  |  Vārda dienas: Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Jaunieši

"Jauniešu pastorālā māja"

“Jauniešu pastorālā māja” ir kristīga kopiena, kas apvieno priecīgus, drosmīgus, enerģiskus, draudzīgus, entuziastiskus un visādi citādi lieliskus jauniešus.

Kāpēc mēs esam izveidojoši šo kopienu? Viss ir pavisam vienkārši. Mēs vēlamies izdzīvot savu kristieša aicinājumu pavisam praktiskā veidā, proti, daloties savā priekā, dedzīgumā, talantos un entuziasmā ar saviem līdzcilvēkiem. Gribam piedzīvot skaistas sastapšanās un izbaudīt pasaules krāsainības skaistumu. Mēs ticam, ka kopīgiem spēkiem varam pasauli padarīt par mazdrusciņ skaistāku un priecīgāku vietu dzīvošanai. Mūs, "Jauniešu pastorālās mājas" jauniešus, no sirds iedvesmo pāvesta Franciska vēstījums: “Mēs neesam nākuši šajā pasaule, lai “veģetētu”, lai ērti nodzīvotu savu mūžu, lai no dzīves izveidotu mīksto dīvānu, kurā varam mierīgi iemiegt, tieši pretēji-mēs esam te, lai atstātu aiz sevis pēdas." "Jauniešu Pastorālās mājas" darbības uzdevums ir radīt atbalsta platformu jauniešiem, kas vēlas “atstāt pēdas” pasaulē.

Šobrīd mūsu darbība pamatā vērsta uz sociāliem projektiem. Realizējam sociālos projektus, kuros iesaistām jauniešus un bērnus, kas sabiedrībā bieži vien jūtas nesaprasti un nepieņemti. No sirds vēlamies ienest mazliet svētku sajūtas viņu ikdienā. Īpaši cieša draudzība “Jauniešu pastorālajai mājai” ir izveidojusies ar ģimenēm kurās aug bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām. Ik vasaru rīkojam nometnes, kurās “Jauniešu pastorālās mājas” jaunieši un mūsu draugi uz pāris dienām kļūst par īpašo bērnu asistentiem. Tāpat ik mēnesi tiekamies ar šīm ģimenēm, lai kopīgi svinētu dzīvi (cepam kūkas, lejam sveces, jājam ar zirgu, spēlējam teātri, runājamies un darām daudz ko citu).  Tāpat rīkojam tikšanās ar jauniešiem ieslodzījuma vietās, bērniem no riska grupas ģimenēm un patvēruma meklētājiem. Daloties savās dāvanās un talantos ar citiem, arī mēs paši saņemam ļoti daudz.

“Esot kopā ar īpašajiem jauniešiem un iepazīstot viņus, saprotam, ka mēs viņiem esam tikpat vajadzīgi, kā viņi ir vajadzīgi mums. Mēs viņiem varam sniegt atbalstu, bet viņi mums pretī var sniegt ļoti daudz prieka un viņi savā būtībā tomēr ir tādi paši jaunieši kā mēs – ar savām emocijām, vajadzībām, vēlmēm, mērķiem un sapņiem”, tā pēc kādas no nometnēm secināja viena no "Jauniešu pastorālās mājas" jaunietēm.

Līdztekus sociālajiem projektiem pievēršam lielu uzmanību arī garīgajai formācijai. Ik gadu organizējam ignāciskajā garīgumā balstītas rekolekcijas jauniešiem “Kairos”, tiekamies Bībeles ekseģēzes sarunās un ik mēnesi veidojam raidījumu “Nomine” Radio Marija Latvija.

“Jauniešu pastorālās mājas” vadītāja par mums- jauniešiem, kas esam iesaistījušies šajā kopienā, saka tā: “Redzu, ka iesaistoties “Jauniešu Pastorālajā mājā” jaunieši jūtas piederīgi, vajadzīgi un novērtēti. Arī no ģimeņu puses, kurās ir bērni ar īpašām vajadzībām. Jaunieši saņem mīlestību ne tikai no tiem, pie kuriem dodas, bet arī no komandas. Ir tādi, kuri atnāk tikai izmēģināt. Citi atnāk izmēģināt un paliek. Kopā būšana jauniešiem ir ļoti svarīga. Tāpat kā apziņa, ka vari kaut ko izmainīt uz labo pusi. Kaut vienu mazu mirkli, vienu mazu lietu.”

 “Jauniešu pastorālās mājas” aktivitātēs iesaistīties ir aicināts ikviens jaunietis, kurā ir vēlme aktīvi darboties un ļauties piedzīvojumiem, drosme iepazīt sevi un līdzcilvēkus, gatavība dāvāt un saņemt prieku, apņēmība būt kristietim darbībā! Ļoti priecāsimies par  jauniem draugiem un domubiedriem.

Informācija par plānotajām aktivitātēm, bildes un video no iepriekšējiem projektiem un pasākumiem meklējami mūsu Facebook lapā “JAUNIEŠU PASTORĀLĀ MĀJA”. 

("Jauniešu Pastorālā māja" ir biedrības “Nepaliec viens” struktūrvienība, kuras darbība ir Romas Katoļu Baznīcas Latvijā akceptēta. Darbojas kopš 2014.gada.)

Atgriezties uz sadaļu "Jaunieši"

Atgriezties uz sadaļu "Kontakti"