Šodienas datums: 07.04.2020  |  Vārda dienas: Helmuts, Zina, Zinaīda

Jaunieši

"Pro Sanctitate" jauniešu vakari

Kopš 2000.gada, katru trešdienu, kustības Pro Sanctitate nama durvis ir atvērtas jauniešiem.

Jauniešu vakaru tikšanās ietvaros ir iespējams ne tikai padziļināt izpratni un domas par Baznīcu, bet arī iedziļināties aktuālās, jauniešiem interesējošās tēmās (piem., līderisms, sevis izzināšana, savu prasmju apzināšanās). Nereti tēmas padziļināšanai tiek uzaicināti īpaši viesi (piem., vēstnieki, dažādi pasniedzēji, uzņēmēji, priesteri). Ir arī radošās aktivitātes un filmu vakari. Reizi mēnesī kopā tiek svinēta Svētā Mise.  

Uz vakariem pārsvarā nāk jaunieši, kas jau studē vai strādā, kuri ir vecumā 20 +. Jauniešu vakari ir laiks, kad sanākt kopā, lai parunātos ar līdzīgi domājošiem, lai dalītos savās grūtībās un priekos, lai atbalstītu viens otru arī praktiskās lietās. Jauniešu vakari ir atvērti ikvienam, arī tiem, kuri vēlas atnākt tikai vienreiz.

“Man viss sākās ar to, ka sāku iet pie luterāņiem, jo tur jauniešu vakari bija forši un aizraujoši. Viņi kopā dziedāja dziesmas, spēlēja ģitāras, skatījās filmas. Kādu mēnesi tur gāju, bet mamma teica – tu esi katoliete. Viņa mani aizsūtīja pie priestera, lai izsūdzu grēkus, ka eju pie luterāņiem. Priesteris neteica, ka nedrīkstu iet pie luterāņiem, bet lika noprast, ka labāk palikt pie katoļiem. Tad sāku domāt, kā realizēt sevi, jo vienmēr esmu bijusi tāds cilvēks, kas kaut ko dara. Tad sapratu, ka, ja esmu atnākusi uz baznīcu, tad man kaut kas ir jādara, jo tikai ar Svēto Misi svētdienās man īsti nepietika. Tad kādā svētdienā viena meitene man iedeva rokās lapiņu, ka notiks jauniešu vakari. Nopriecājos. Saņēmos un aizgāju. Sapratu, ka arī mūsu pašu, katoļu, Baznīcā jauniešu vakari ir aizraujoši un interesanti, ka ir forši sanākt kopā un parunāt,” par savu iesaistīšanos jauniešu vakaros stāsta Signe.

Katru otrdienu, plkst. 20.00, Radio Marija ēterā izskan radio raidījums “Vairāk. Tālāk. Dziļāk”, kura laikā jaunieši lasa Evaņģēliju un dalās ar to, kā Dieva Vārds viņus ir uzrunājis, dalās par to, kas viņiem svarīgs. Piedalīties raidījumā var un ir aicināts ikviens jaunietis. Kāds radio raidījuma klausītājs liecina, ka “dzirdētais ļoti uzrunāja. Līdz šim biju pārliecināts, ka nekad nespēšu lasīt Bībeli un to pārdomāt, jo to dara tikai priesteri. Bet tad sapratu, ka Dievs runā uz katru no mums, jo mēs visi esam Dieva bērni”.

Atgriezties uz sadaļu "Jaunieši"

Atgriezties uz sadaļu "Kontakti"