Šodienas datums: 30.03.2020  |  Vārda dienas: Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Jaunieši

Kustība "Kalnā"

Kustība “Kalnā” ir intelektuāla, sadraudzību veicinoša, izglītojoša un arī izklaidējoša iniciatīva jauniešiem - personībām 25+, kuru 2013. gadā aizsāka Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzes pārstāvji. Iniciatīvas autors Rihards Miķelsons, atceroties pirmsākumus, dalās: ”“Kalnā” aizsākums meklējams tā gada Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudzes svētceļojumā. Tie, kas kaut reizi ir piedalījušies svētceļojumā, zina, ko nozīmē būt kopā ceļā ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem, prieks, laime, daudz jo daudz skaistu emociju. Aglonā runājām, kā gan varētu šo lielisko kopā būšanas sajūtu baudīt ikdienā, negaidot līdz nākamā gada svētceļojumam. Saņēmuši svētību no priestera Andra Kravaļa, mēs, pieci domubiedri, uzsākām šo iniciatīvu. Nosaukums "Kalnā" atnāca pie mums ikviena citādāk, citam caur vārdiem no Bībeles, citam kāda asociācija, bet visi sajutām, ka tas ir īstais nosaukums.”

“Kalnā” ir ekumenisks pasākums, kurā ir aicināts piedalīties ikviens, kurš vēlas atklāt dziļas un stabilas vērtības, uz kurām būvēt savu ikdienu un izvēles, iegūt jaunus draugus un domubiedrus, uzzināt ko jaunu, kā arī kvalitatīvi un jautri pavadīt laiku draudzīgā vidē. Kustības galvenais mērķis ir atklāt vērtībās balstītas izklaides un atpūtas nozīmi.

Tikšanās, kura notiek reizi mēnesī (sīkāka informācija www.facebook.com/kalnaaa/), ietvaros tiek rīkoti dažāda veida pasākumi, aktivitātes, pārgājieni, spēles (gan galda, gan atraktivitātes), kā arī tematiskie vakari. Piemēram, Ziemassvētku gaidīšanas laikā - piparkūku cepšana vai kartiņu un rotājumu pagatavošana no dažādām ekoloģiskām lietām, pirms gavēņa – kopīga pankūku cepšana un kopīga maltīte un daudzi citi.

Uz tikšanās reizēm pastāstīt par kādu dzīves jomu tiek aicinātas dažādas interesantas personības. Piemēram, tematiskajā vakarā par aktīvu un veselīgu dzīvesveidu tika runāts ne tikai par fizisko veselību, bet par četrām citām veselības dimensijām, tai skaitā arī garīgo. Vienmēr ir iespēja uzdot jautājumus un veidot dialogu.

Kustībai “Kalnā” ir vairāki sadarbības partneri, tai skaitā satikšanās vietne katoļiem katSat.lv jeb kopiena dzīvesdrauga meklētājiem, kuri viens ar otru vēlas dalīties ticībā un kristīgajās vērtībās. Arī katolis.lv, Svētās Ģimenes māja, Jazepaviri.lv, Tuvumā, vairākas Rīgas draudzes.

““Kalnā” rīkotajos pasākumos esmu satikusi daudz un dažādus interesantus un brīnišķīgus cilvēkus, bet viens no brīnišķīgākajiem cilvēkiem, ko Dievs man ļāva satikt vienā no šiem pasākumiem, bija mans vīrs Sandris. Nu jau kopīgi audzinām dēliņu un esam priecīgi, ka kustība “Kalnā” joprojām aktīvi darbojas. Lai gan pašiem vairs nesanāk apmeklēt pasākumus, taču vienmēr sekojam līdzi “Kalnā” pasākumu norisēm un attālināti priecājamies kopā ar visiem,” dalās Aija.

Sākumā par “Kalnā” domāju – kas tas tāds? Paskatījos, kas notiek. Man patīk veids, kādā šie pasākumi ir veidoti, ka tie ir tematiski un interesanti. Paši komandas biedri bija draudzīgi un atvērti. Piesaistīja tematiskais un intelektuālais, patika, ka ir vērtības. Sākumā neplānoju iesaistīties, taču tagad esmu viena no komandas kodola, kas organizē un veido tikšanās reizes,” atzīst Guna.

“Kustībā “Kalnā” esmu jau no paša pirmā atklāšanas pasākuma. Kaut kā nemanot sirdī iekrita vārdos neaprakstāma sajūta, ka kustībā “Kalnā” es varu atrast to, pēc kā ilgojos un ko neatradu pasaulīgos pasākumos. Pēdējos pāris gadus esmu pieņēmusi izaicinājumu būt "Kalnā" komandas kodolā, jo sirdsbalss ilgu laiku čukstēja, ka arī man ir jāiesaistās un jādara daudz, daudz vairāk, lai šo dārgumu nodotu tālāk arī citiem,” par savu kalpošanu “Kalnā” stāsta Inese.

 “Kalnā iet jautri! Tas ir pasākums, kur piedzīvoju prieku no tā, ka esmu kopā ar cilvēkiem, kas patīk, un mēs darām kopā lietas, kas mums patīk,” dalās Ineta.

“Kustība Kalnā ir vieta, kur var labi pavadīt laiku jauku cilvēku lokā, piedzīvot mieru un patīkamas emocijas. Esot “Kalnā”, varu nedomāt par ikdienas gaitām. Ir kopīga atpūta pludmalē, svētku svinēšana, notiek lietas un pasākumi, kas patiesi neliek justies vientuļam. Ir arī kristīgi pasākumi, kas liek aizdomāties un pat sakārtot sevī iekšējās domas. Tā ir vieta, kas silda sirdi, ļauj satikt cilvēkus, iepazīt vienam otru tuvāk. Vienmēr patīkami noskatīties, kā cilvēki piedomājuši par telpu izrotāšanu un dekorācijām. Tas ļoti priecē. Pateicība Dievam par visu, ko esmu saņēmis!” saka Sandis.

 

Atgriezties uz sadaļu "Jaunieši"

Atgriezties uz sadaļu "Kontakti"