Šodienas datums: 04.04.2020  |  Vārda dienas: Ārvaldis, Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Jaunieši

Slavēšanas vakaru mērķis ir pulcēt radošus, ticīgus jauniešus, lai kopā slavēšanas garā pavadītu ceturtdienas vakarus.

Slavēšanas vakari “Pegazs” radošiem jauniešiem ir pašu jauniešu izstrādāts projekts, kura mērķs ir attīstīt garīgumu un radošumu ticīgo jauniešu vidū, kā arī veicināt saliedētību un piedāvāt vienu vakaru mēnesī, lai labi pavadītu laiku lūgšanā un sadraudzībā. Tā garīgais vadītājs ir jezuītu tēvs Jānis Meļņikovs.

Projekts tika veidots, lai Rīgas jauniešiem, īpaši tiem, kuri ir iebraukuši Rīgā nesen, būtu iespēja radoši pavadīt brīvo laiku, iepazīt jaunus cilvēkus, kā arī garīgi augt caur slavēšanas lūgšanu. Tiem, kuri Rīgā dzīvo salīdzinoši nesen, šī ir lieliska iespēja integrēties savu domubiedru vidū un izveidot jaunas draudzības saites. 

Kāpēc "Pegazs"? Viena no idejas autorēm paskaidro, ka pegazs ir dzejnieku un radošuma simbols (pegazs grieķu mitoloģijā ir spārnots zirgs, kas ar savu pakavu izsitis virszemē avotu, kura ūdens dod iedvesmu dzejniekiem). Pirmajā mirklī šķiet, ka piederīgs pagānismam, tomēr nevar teikt, ka tas nav savienojams ar kristietību. Nosaukumā tika iekļauts šī simbola nosaukums, lai pievērstu uzmanību kultūrai un to sasaistītu ar kristietību, kā arī izmantotu iespēju evaņģelizēt caur kultūru. Arī mūsu logo attēlā Pegazs nes Kristu un palīdz mums ienest Kristu visās mājās un sirdīs.

Slavēšanas vakaru norises laiks un vieta - katra mēneša 3. ceturtdienā, Sv. Marijas Magdalēnas baznīcas Liepas zāle (Rīga, Klostera 4)

Atgriezties uz sadaļu "Jaunieši"

Atgriezties uz sadaļu "Kontakti"