Šodienas datums: 31.03.2020  |  Vārda dienas: Dagne, Dagnis

Kapelānu darbs

Cietuma brīvprātīgās kalpotājas Gavēņa laika pārdomas

20 gadu kalpošanas laiks Iļģuciema cietumā ir labākais, kas ar mani manā mūžā ir noticis. Tas ir brīnišķīgs manas garīgās cīņas un izaugsmes iespējas, manas domāšanas, saprašanas un mīlestības mācības laiks. Tas ļaužu pūlis, kuru esmu satikusi šajos gados, tie cilvēki, kuri nositušies pusdzīvi ar pasaules netaisnību, netīrību un kroplumu, tieši viņi ir mana garīgās dzīves universitāte.

Cilvēki dzīvo pasaulē, un viņi ir tādi, kādi viņi ir. Mazticīgi, neticīgi, dažādu baznīcu tradīcijā praktizējoši, viegli ietekmējami un cietprāti. Kristiešiem šie neērtie ļaudis ir liels pārbaudījums, varbūt paša Kristus sūtīts mūsu ticības pārbaudījums. Varbūt, galā nonākot, Jēzus mums jautās: kāpēc tu atnāci viens? Kur ir tie dzērāji, pedofīli, narkomāni, cietumnieki, kurus es tev devu, lai tu arī viņiem palīdzētu atnākt? Ko tad es kā katolis atbildēšu? Un, kas tad ir katolis? Es domāju, ka katolis ir tas kristietis, kas saņem visvairāk. Septiņi sakramenti! Piedošanas un Vissvētākais Altāra sakraments kaut katru dienu! Bagātību Sala! Ja jau saņemam visvairāk, tad arī vajadzētu tālāk dot visvairāk... Tieši tālākdošanā ir ticības spēks, ticības apliecinājums, Evaņģēlijs dzīvē. Tas ir kā ar talentu – vieni pavairo, bet kāds diemžēl ierok zemē... Lasīt tālāk


Vērtīgais slimnīcas kapelānu kalpojums

Kad cilvēku piemeklē smaga slimība vai tuvojas nāves slieksnis, aktuāli kļūst arī garīgie jautājumi. Tad neaizstājams ir priesteris, kas sniedz Slimnieku sakramentu, pieņem grēksūdzi, taču regulāru garīgu atbalstu slimnieks var saņemt no kapelāna. Tieši kapelāns var iedrošināt slimnieku, kas atrodas uz mūžības sliekšņa, pirmo reizi tikties ar priesteri.

Par kapelāna darbu saruna ar sertificētu kapelāni Inesi Lūsi, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Kapelānu dienesta vadītāju:

Kāpēc kapelāns slimnīcā ir nepieciešams?

Garīgā aprūpe slimnīcā palīdz pacientiem, tuviniekiem un arī medicīnas darbiniekiem pārvarēt ciešanas un grūtības. Kapelāns novērtē, kā cilvēka ticības, pārliecības un vērtības funkcionē krīzes un slimības apstākļos, un nodrošina atbilstošu garīgo aprūpi, empātiski ieklausoties, sniedzot atbalstu un izpratni krīzē esošajiem. Kapelāns ir kā tilts starp slimnīcu un Baznīcu, pacientu un ārstu, pacientu un tuvinieku. Viņš var dāvāt savu klātbūtni, ieklausīties, atbildēt uz garīga rakstura jautājumiem. Lasīt tālāk