Šodienas datums: 29.03.2020  |  Vārda dienas: Agija, Aldonis

Patriotisms

Tanī dienā Jēzus teica: “Kad es no zemes tikšu paaugstināts, es visus vilkšu pie sevis.”  (Jņ 12:28-32)

Tas ir noticis. Tā stunda ir situsi Mēs gaidījām Latvijas simtgadi, domājām par to, gatavojāmies un posām svētkus. Nu tā ir pienākusi. Jēzus reiz teica saviem mācekļiem:

“Laimīgas tās acis, kas redz, ko jūs redzat. Es jums saku: daudzi pravieši un ķēniņi ir vēlējušies redzēt, ko jūs redzat, bet tie neredzēja, tie ilgojās dzirdēt, ko jūs dzirdat, bet tie nedzirdēja.” (Lk 10:23-24)

To varētu teikt arī par mums. Daudzi jo dauzi brīvības cīnītāji un Latvijas valstiskumu cēlāji un noturētāji būtu gribējuši redzēt Latvijas simtgadi.  Lasīt tālāk


Ir pienācis novembris – Latvijai ļoti nozīmīgs mēnesis. „Katoļu Baznīcas Vēstnesim” ir izveidojusies tradīcija šajā laikā tikties ar tiem, ar kuriem mums visvairāk saistās novembris, - Latvijas armijas karavīriem, lai uzzinātu viņu domas par dienestu un ticības dzīvi armijā.

Ir svētdienas pēcpusdiena, un pēc Svētās Mises esam sapulcējušies Ādažu militārās bāzes kapelas viesmīlīgajās telpās, lai pie kafijas tases tiktos ar karavīriem un viņu ģimenēm. Mani sarunu biedri ir pulkvedis Vilis Bauska ar kundzi Sarmīti, meitām Alisi un Viletu, kā arī seržants IlmārsRešņa ar kundzi Evu un mazo dēlēnu Tomu.

Lasīt tālāk


11. novembrī svinēsim Lāčplēša dienu, kad pieminam Latvijas brīvības cīnītājus, karavīrus, kas atdevuši par Tēvzemi pašu dārgāko - savu dzīvību. Arī katoļu Baznīca šajā dienā piemin kādu karavīru, kas Evaņģēliju iepazina armijā, svēto Mārtiņu no Tūras, kas ir kapelānu un karavīru aizbildnis.

Cilvēki bieži uzdod jautājumu "Vai kristietis var būt karavīrs, ja Dievs ir devis bausli "Tev nebūs nogalināt"?" Ko par to saka Svētie Raksti, Katoļu Baznīcas Katehisms un garīgās autoritātes?

Lasīt tālāk


Mācies no vakardienas, dzīvo šodien un ceri uz rītdienu. (Autors anonīms)

18. novembris ir ļoti nozīmīga diena mūsu tautai. Par to nākas domāt it īpaši tagad, kad strauji tuvojas Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadiena. Mīlēt savu dzimteni nozīmē tai kalpot – no vienas puses sekmēt valsts un sabiedrības kopējo labumu, bet no otras – vajadzības gadījumā to dažādos veidos aizstāvēt. Kalpošana tēvzemei ir gan pateicības, gan mūsu mīlestības pret to apliecinājums. Īsos vārdos to precīzi formulēja izcilais poļu rakstnieks un filozofs Cipriāns Kamils Norvids: „Tēvzeme ir mūsu visu kopīgs pienākums.” Lasīt tālāk priestera Andra Ševela MIC rakstu


Tautu mēdz definēt kā vēsturiski izveidojušos cilvēku kopu ar kopīgu valodu, nosaukumu, vēsturisku teritoriju, kopīgu ar vēsturi saistītu atmiņu, tradīcijām un kultūru. Lai atgādinātu un palīdzētu izprast, kādu procesu rezultātā ir izveidojusies mūsu tauta, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs piedāvā apskatīt izstādi “Ceļā uz latviešu tautu”. Izstādi apmeklēju 11. novembrī, kad visas muzeja ekspozīcijas ir pieejamas apskatei bez maksas. Starp citu, tāda iespēja būs arī 18. novembrī. Vienīgais trūkums - izstādes baudīšanu šajos datumos apgrūtina lielais cilvēku daudzums. Lasīt tālāk


Patriotisma jēdziens Jāņa Pāvila II skatījumā

Tuvojoties Latvijas neatkarības pasludināšanas dienai, piedāvājam iepazīties ar svētā pāvesta Jāņa Pāvila II pārdomām par patriotismu.

Lasīt tālāk