Šodienas datums: 20.01.2020  |  Vārda dienas: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Valdis Dombrovskis

Ministru prezidenta Valda Dombrovska runa Aglonā 2009. gada 15. augustā

Lai ir slavēts Jēzus Kristus!

Godātais Valsts prezidenta kungs!
Jūsu Eminence! Ekselences!
Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku dalībnieki, svētceļnieki un visi klātesošie!

Aglonas bazilika jau sen ir kļuvusi par vienu no nozīmīgākajām katoļu svētvietām Eiropā. Šeit ik gadu augusta vidū pulcējas ticīgie no daudzām pasaules valstīm. Arī es ar patiesu prieku šogad braucu uz Aglonu, lai būtu kopā ar jums visiem šajos skaistajos ticības un lūgšanu svētkos.

Šobrīd, kad vai ik dienu dzirdam vārdu krīze, tieši ticības un uzticēšanās atgūšana būs viens no svarīgākajiem nosacījumiem, kas ļaus mums pārvarēt laicīgās grūtības, pretī gūstot ļoti nepieciešamas mācības un iemantojot jaunas atziņas.

Ir svarīgi, ka izeju no šī brīža situācijas meklējam ne tikai finansiālajā, bet arī morāli ētiskajā plaknē. Lai pārvarot eksistenciālas problēmas, nostiprinātu tautas garu.

Tautas gara atdzimšana būs noteicošs faktors, lai mēs kopīgiem spēkiem veiktu reformas ne tikai savā valstī, bet arī savā apziņā un domāšanā. Šī krīze ir sekas mūsu maldiem un tam, ka esam dzīvojuši tā, kā to nedrīkstējām atļauties. Tikai apzinoties un saprotot savas kļūdas, mēs varam doties tālāk.

Ir pienācis laiks nopietni pārdomāt tos mērķus, kas mūsu valstij ir patiesi prioritāri un nozīmīgi. To pieprasa mūsu prāta un gara ekoloģija. Nebaidīšos teikt, ka mūsu valsts tautsaimniecībai turpmāk ir jābalstās uz ētiskiem principiem, tai ir jāspēj pieņemt nesavtīguma un dāvināšanas loģika, nedomājot par personīgo ieguvumu.

Viens no svarīgākajiem mūsu valsts atjaunošanās stūrakmeņiem būs vienotība. Tāda vienotība, kādu redzam stiprās un ticīgās ģimenēs. Un tādu ģimeņu šodien Aglonā noteikti ir tūkstošiem. Tādēļ vēlos pateikties visiem tiem, kas savus bērnus audzinājuši stiprā ticībā un dziļā savstarpējā saticībā, jo šie cilvēki neapjuks un nezaudēs dzīves pamatvērtības pat vissmagākajos pārbaudījumos!

Šajā brīdī aicinu Jūs visus aizlūgt arī par Latvijas valsts attīstību. Tādu attīstību, ko Pāvests Benedikts XVI savā enciklikā Caritas in Veritate ir nosaucis par virzošo spēku, kurā mīlestība tiek balstīta patiesībā. Tādēļ es visiem klātesošajiem, kā arī visiem Latvijas iedzīvotājiem gribu novelēt, lai šis vadmotīvs mums palīdz justies kā vienai ģimenei, kas cenšas īstenot taisnību un mieru mūsu pašu zemē. Mīlestība patiesībā, kas ir galvenais mudinošais spēks katra cilvēka un visas cilvēces turpmākai attīstībai.

Paldies par Jūsu ticību un lūgšanām!