Date today: 26.05.2020  |  Name days: Varis, Eduards, Edvards

Jaunieši

Jaunieši par Rožukroni

Oktobris ir Rožukroņa mēnesis, tāpēc jautāju jauniešiem, kāpēc (vai) viņiem ir svarīga Rožukroņa lūgšana un ko tā dod.

"Es lūdzos Rožukroni, jo tas stiprina ticību un attiecības ar Mariju. Parasti to daru kādā nodomā, lai kaut ko izlūgtos, par kādu svarīgu savas dzīves jomu vai kādu tuvinieku,” saka 20 gadus vecais Elvis no Madonas, kurš mācās Sporta pedagoģijas akadēmijā. Elvis bija dzirdējis par to, ka šis ir Rožukroņa mēnesis un atzīst, ka Rožukroņa lūgšana viņam palīdz atslēgties no ikdienas stresa un steigas, tomēr pats biežāk lūdzas muzikāli slavējot Dievu. Tāpat arī Elvis piebilst, ka Rožukroņa laikā izteiktie lūgšanu nodomi tiek uzklausīti, jo Dievs dara brīnumus ik dienas.

Alise, māksliniece un trīs bērnu māmiņa, uz jautājumu, „Ko tev dod Rožukroņa lūgšana?" atbild: "Tā svētī ar apziņu, ka esi mīlēts." Alise uzskata, ka lūgt vai nelūgt Rožukroni ir katra personiska izvēle un tie jaunieši, kuri lūdzas Rožukroni, to arī turpinās darīt, bet ar varu uzspiest nevajag. Mēs varam ar piemēru parādīt, bet pieredze rāda, jo vairāk ko dedzīgi gribam, jo mazāka varbūtība, ka tas piepildās, bet, ja piepildās, tad var sanākt, ka ir uzspiests. Tāpēc Alise saka šādi: "Pie dzegas malas visi sāk aizdomāties..."

Zane ir katoliete no Rīgas. Viņa zina, ka šomēnes ir Rožukroņa mēnesis un ir pārliecināta,  ka tas ir efektīvs veids, kā aizlūgt par citiem cilvēkiem. Lūgšana garīgi uzmundrina un dod spēku, kā arī ar to var palīdzēt svešam cilvēkam. Savā ģimenē Zane lūdzas Rožukroni vienīgā, bet paziņu lokā ir katoļi, kas lūdzas Rožukroni tāpat kā viņa. Ir dienas, kad Zanei tomēr sanāk izlaist Rožukroņa lūgšanu aizņemtības dēļ, bet pēc šīs intervijas viņa apņemas sevi motivēt Rožukroni lūgties biežāk, vismaz vienreiz dienā.

Edvīns ir 19 gadus vecs jaunietis, kurš mācās Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā. Viņš lūdzas Rožukroni, jo jūt, ka tas palīdz izjust Jēzus Kristus tuvumu. Pats Edvīns saka tā: "Zinu, ka Dievs mani caur šo lūgšanu sargā un virza uz priekšu." Viņš arī atzīst, ka pēc Rožukroņa lūgšanas notiek izmaiņas viņa personībā, piemēram, Edvīns izjūt lielāku iekšējo pārliecību. Tāpat viņš atzīst, ka izmaiņas, kuras ir lūdzis savā dzīvē iepriekš, tagad piepildās. Kad jautāju, vai Rožukroņa lūgšana dod spēku, viņš atbild ar pārliecinošu "Jā!"

Marija Anna ir 15 gadus veca jauniete no Jelgavas, kura mācās Rīgas Katoļu ģimnāzijā. Marija lūdzas Rožukroni dažādos nodomos, piemēram, izsakot Dievam pateicību vai uzticot savas vajadzības. Viņai šī lūgšana dāvā prieku un mieru sirdī, kā arī sniedz atbildes uz jautājumiem, kas ilgu laiku ir nomocījuši. Piemēru lūgties Rožukroni viņai rāda mamma, kas to dara pati un motivē uz līdzīgu soli arī savus tuviniekus.

Ceru, ka šīs atbildes iedvesmos arī citus jauniešos lūgties Rožukroni.

Sintija Bāliņa

Atgriezties uz sadaļu "Jaunieši"