Date today: 17.01.2020  |  Name days: Tenis, Dravis

News

Izsludina plakātu un video konkursu “Nepatiesās ziņas un žurnālistika mieram”

11.May, 2018, 10:12

Pasaules katoļu komunikāciju asociācija (SIGNIS) un Svētā Krēsla komunikāciju sekretariāts saistībā ar 52. Vispasaules sociālās komunikācijas dienu, kuru Baznīca aicina atzīmēt svētdien, 13. maijā, izsludina globālu plakātu un video konkursu. Konkursa dalībnieki ir aicināti iesniegt video vai plakātu par 52. Pasaules komunikācijas dienas tēmu: "Patiesība darīs jūs brīvus: Nepatiesās ziņas (Fake news) un žurnālistika mieram". Uzvarētājiem tiks piešķirtas naudas balvas un globāla atzinība.

“Mēs aicinām un iedrošinām talantus no visas pasaules demonstrēt savu darbu, izmantojot mūsu katoļu plašsaziņas līdzekļu tīklu visā pasaulē, lai izceltu šo ārkārtīgi svarīgo jautājumu," paziņojot par konkursu, sacīja SIGNIS prezidente Helena Osmane. Savukārt Vatikāna Komunikācijas sekretariāta teoloģiski pastorālās nodaļas vadītāja Nataša Govekara skaidro, ka šī iniciatīva ir mēģinājums veicināt starptautisku dialogu par "nepatiesajām ziņām". "Mēs ceram, ka šis konkurss iedrošinās un motivēs ticīgos, jo īpaši jauniešus, sniegt radošu ieguldījumu nepatieso ziņu apkarošanā un miera žurnālistikas veicināšanā,” viņa paskaidroja.

Pāvests Francisks vēstījumā 52. Vispasaules sociālās komunikācijas dienai koncentrējas uz “nepatiesām ziņām (fake news) un žurnālistiku mieram”, aicinot pārdomāt par "viltus ziņu" grēcīgumu un to, ka katoļi, īpaši katoļu žurnālisti, ir aicināti pasludināt mieru kā "patiesās ziņas". Saistībā ar šo vēstījumu SIGNIS aicina visus žurnālistus, īpaši katoļu, pārdomāt sekojošus jautājumus: pāvests Francisks aicina uz "miera žurnālistiku" un izaicina mūs būt par miera instrumentiem, kas pārsniedz virspusību. Kā es varu dziļāk izpētīt problēmas un konfliktus savā kopienā, lai palīdzētu cilvēkiem labāk izprast šos jautājumus; vai es zinu sociālo mediju, kurus es veidoju, lasītājus / skatītājus / klausītājus? Kādas problēmas viņus visvairāk ietekmē? Kā mūsu baznīca risina šos jautājumus; kā es varu kominicēt patiesību, novērojot notikumu, stāstot stāstu, filmējot vai fotogrāfējot, saskaroties ar politiskajiem, ekonomiskajiem un pat reliģiskajiem spēkiem, kas cenšas atturēt no patiesības? Kam varu lūgt man palīdzēt?

Konkursa darbi jāiesniedz līdz 2018. gada 30. septembrim. Uzvarētāji tiks paziņoti līdz šī gada decembrim. Konkursa plakātus un video izplatīs SIGNIS dalībnieki gandrīz 90 valstīs visā pasaulē. Sīkāka informācija par iniciatīvu pieejama: facebook.com/signiscompetitions.

LRKB IC