Date today: 27.05.2019  |  Name days: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

News

Preparing for the Pope's visit, the competition of visual art "Heart Speaks to the Heart" has been notified

10.May, 2018, 10:28

Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta (RARZI) Katehēzes metodiskais centrs sadarbībā ar Rīgas Katoļu ģimnāziju aicina bērnus un jauniešu piedalīties vizuālās mākslas konkursā “Sirds runā uz sirdi”, kurš šogad saistīts ar pāvesta Franciska vizīti Latvijā. Konkursa pieteikumā rakstīts: “Pāvests īpašu vērību pievērš bērniem un jauniešiem, paužot cerību, ka tieši jaunā paaudze veidos labāku, taisnīgāku un žēlsirdīgāku pasauli. Mūsu atvērtās rokas, saka pāvests, ir mūsu sirds simbols. Tikai dāsnas sirdis spēj mainīt pasauli.”

Konkursa rīkotāji uzsver, ka šogad konkursa mērķis ir ieinteresēt jauno paaudzi par septembrī gaidāmo vizīti, kā arī aicināt viņus iesaistīties tās gatavošanā, tāpēc arī konkursam izvēlētas trīs tēmas: Sirds runā uz sirdi; Pāvesta Franciska bērnība; „Es pasaules daļa, atbildīgs par visu” (Rainis). Tāpat pasākuma rīkotāji cer, ka konkursa gaitā bērni ne tikai iepazīs pāvesta Franciska dzīvi un darbību, bet arī stiprinās katra dalībnieka katolisko identitāti, veicinās iesaistīšanos vietējās draudzes un visas Baznīcas dzīvē, kā arī savstarpēju sadarbību un draudzību.

Konkursā aicināti piedalīties bērni un jaunieši vecumā no 7 līdz 18 gadiem gan individuāli, gan grupās, līdz šī gada 21. septembrim iesniedzot vai nosūtot uz Rīgas Katoļu ģimnāziju (adrese: O. Vācieša iela 6, Rīga, LV-1004) A3 formāta darbu jebkurā vizuālās mākslas tehnikā. Par katru tēmu viens dalībnieks vai dalībnieku grupa var iesniegt tikai vienu darbu.

Darbus vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs profesionāli mākslinieki, kā arī katehēti, pedagogi un kapelāni. Vērtēšana notiks vecuma grupās: 7-10 gadi; 11-13 gadi; 14-16 gadi; 17-18 gadi. Tiks ņemta vērā darba atbilstība izvēlētajai tēmai, autora radošums, kā arī darba noskaņa un izpildījuma kvalitāte. Balvas saņems pirmo trīs vietu ieguvēji, kā arī paredzētas veicināšanas balvas. Konkursa noslēgums, laureātu apbalvošana un labāko darbu izstādes atklāšana notiks 2018. gada 28. septembrī Rīgas Katoļu ģimnāzijā.

Konkursa koordinatore ir RARZI Katehēzes metodiskā centra vadītāja Lolita Ērgle, ar kuru pa tālruni 29527064 un e-pastu: lolita_ergle@inbox.lv var sazināties neskaidrību gadījumā. Savukārt dalībnieku pieteikuma anketa, kas jāaizpilda līdz 14. septembrim, ir pieejama mājaslapā www.rarzi.lv. Aktuālā informācija par konkursa norisi būs pieejama mājaslapā www.rarzi.lv, www.rkgimnazija.lv, kā arī RARZI un Rīgas Katoļu ģimnāzijas sociālo tīklu kontos: http://facebook.com/RARZInstituts; https://www.facebook.com/lpurarzi/www.rkgimnaziija.lv; https://www.facebook.com/rkgimn/.

LRKB IC