Date today: 27.06.2019  |  Name days: Malvīne, Malvis

News

The challenge - visit the church and invite others to do the same!

7.December, 2017, 08:35

Pēc Latvijas 99. dzimšanas dienas svinībām vietnē “Facebook” ir parādījušies pāris video ar tēmturi #lv100baznica, kurā Baltinavas un Šķilbēnu draudzes prāvests kopā ar draudzes cilvēkiem, draugiem un paziņām aicina pievienoties izaicinājumam – apmeklēt baznīcu un aicināt nedēļas laikā to izdarīt vēl diviem draugiem. Kā paskaidroja S. Prikulis, doma radusies kopīgi ar Baltinavas, Šķilbēnu un Tilžas draudzi, izvērtējot iespējas, ko katrs no mums varētu uzdāvināt Latvijai.

S. Prikulis stāsta: “Viena no dāvanām ir Šķilbēnu draudzes nama atjaunošana, arī Baltinavā top draudzes nams, bet es stāstīju ticīgajiem, ka svarīgi arī mums pašiem garīgi atjaunoties, jo lielākā dāvana Latvijai esam mēs paši.” Tāpēc radusies doma, ka katrs ticīgais uz svētdienas dievkalpojumu varētu uzaicināt divus cilvēkus, kas uz dievnamu dodas reti vai vispār to neapmeklē. Ņemot vērā, ka daudzi, īpaši jaunieši, šodien izmanto sociālos tīklus, ideja tika attīstīta līdz izaicinājumam. Tas nozīmē, ka katrs, kurš svētdien ir apmeklējis Svēto Misi, pēc tam nofilmē īsu video un aicina nedēļas laikā to pašu izdarīt diviem draugiem. Video jāievieto “Facebook”, pievienojot tēmturi #lv100baznica.

“Doma ir tāda, ka katrs varam lūgties par savu valsti un aicināt pievienoties šai lūgšanai arī citus. Un tā nav tikai mūsu draudžu iniciatīva. Vēlamies, lai pievienojas arī citas draudzes un individuāli ticīgie,” aicina priesteris. 

LRKB IC