Date today: 23.10.2019  |  Name days: Daina, Dainida, Dainis

News

The choir "Angelus Domini" is going to sing for the Pope's visit

13.September, 2018, 07:54

Gatavojoties pāvesta Franciska vizītei, aizvadītajā svētdienā Daugavpils Svētā Pētera ķēdēs draudzes koris “Angelus Domini” Aglonas bazilikā ir ierakstījis videoklipu komponista Marko Frizinas dziesmai “Pacem in terris”. Videoklipu var noskatīties interneta vietnē Youtube.

Kā pastāstīja viens no kora diriģentiem un ērģelniekiem Aleksandrs Veļicko: “Šogad Latvijai aprit 100 gadi un tieši šogad pie mums atbrauc pāvests, tāpēc radās doma ierakstīt videoklipu Aglonas bazilikā.” Viņš arī norāda, ka tā ir sava veida atskaite par padarīto un cerība, ka pāvesta vizīte dos jaunu iedvesmu turpmākajam darbam. Tāpat diriģents stāsta, ka pāvesta vizīte viņam personiski ir svarīgs brīdis, kurš atgādina par pirms 25 gadiem notikušo pāvesta Jāņa Pāvila II vizīti. Interesanti, ka ieraksts tapa Aglonā 9. septembrī – pirms 25 gadiem šajā dienā Jānis Pāvils II tur svinēja Svēto Misi. “[Toreiz] es piedalījos Aglonā dievkalpojumā kopā ar vecākiem, kuriem bija tas gods saņemts Svēto Komūniju no paša Svētā tēva. „Šis gadījums mani ļoti aizkustināja, un es nolēmu savas iemaņas un prasmes mūzikā veltīt katoļu Baznīcai.” Un praktiski kopš tā laika A. Veļicko kā ērģelnieks kalpo draudzē.

Kā izrādās, korim Aglonā ierakstītais bijis jau ceturtais videoklips. Pirmais no tiem tapa aizvadītā gada otrajā pusē Svētā Pētera ķēdēs baznīcā. Pēc tam videoklipi tika uzņemti Līksnas un Krāslavas katoļu baznīcā. A. Veļičko norāda, ka tādā veidā koris mēģina parādīt Latgales dievnamu skaistumu.

Videoklipiem tiek izmantotas komponista M. Frizinas dziesmas, jo tās esot skanīgas un patīk kā diriģentam, tā dziedātājiem. Jautāts par to, kāpēc videoklipi tapuši, A. Veļičko stāsta, ka korim ir doma izdot albumu, bet pirms albuma izdošanas gribējās dziesmas, kuru ieraksts tapis studijā, vizualizēt. Plānots, ka albumā būs iekļautas ne tikai M. Frizinas, bet arī R. Dubras, paša A. Veļičko darbi un citi skaņdarbi.

Jaunāko videoklipu var noskatīties šeit. Savukārt pārējos skaņdarbus var noskatīties kora “Angelus Domini” Youtube kanālā.

LRKB IC; Foto: "Angelus Domini"