Date today: 03.04.2020  |  Name days: Daiva, Daivis, Daira, Dairis

News

Listen to the international version of the hymn of the World Youth Day 2019!

10.July, 2018, 14:16

Pirms gada oficiālajā Pasaules Jauniešu dienu 2019 mājaslapā www.panama2019.pa un Youtube vietnē tika publicēta gaidāmo Jauniešu dienu, kas notiks Panamā, oficiālā himna spāņu valodā. Tās nosaukums ir “Lai man notiek pēc tava vārda”, jo arī Jauniešu dienu moto ir Lūkas evaņģēlija 1. nodaļas vārdi: “Lūk, es esmu Kunga kalpone. Lai man notiek pēc tava vārda.” Savukārt šī gada 4. jūlijā pasākuma organizētāji iepazīstināja ar himnas starptautisko versiju, kas radīta piecās oficiālajās Pasaules Jauniešu dienu valodās – spāņu, angļu, itāļu, portugāļu, franču.

Kā uzsvēra Pasaules Jauniešu dienu 2019 mākslinieciskais vadītājs diakons Pedro Guevara-Mann, Jauniešu dienas ir multilingvāls pasākums, tāpēc arī dziesma jādzied vairākās valodās. Kā izrādās, pirmo reizi 2000. gadā, kad Jauniešu dienas notika Romā, himnai bija oficiāla starptautiskā versija. Tāpat notika arī Toronto, Ķelnē un Sidnejā. Arī Riodežaneiro un Krakovas Jauniešu dienās himna skanēja dažādās valodās, bet to nodrošināja katras valsts pārstāvji, paši tulkojot savu versiju.

Šogad organizētāji nolēma atgriezties pie aizvadīto gadu prakses un tāpēc Abdiela Himeneza (Abdiel Jimenez) sacerētajai himnai tapa starptautiskā versija. Tās veidošanai un atdzejošanai tika pieaicināti mūziķi, kas pārstāv visas piecas valodas. Savukārt himnu dzied Panamas katoļu dziedātāji, kuriem, lai ierakstu sagatavotu, bija jāizkopj vēl četru valodu izruna.

Līdzās audio materiālam ir sagatavots arī himnas oficiālais video, kuru varēs noskatīties Pasaules Jauniešu dienu Panamā 2019 oficiālajā Youtube kanālā https://www.youtube.com/channel/UCW9DYV47FEEPr7qRCTuMs7w.

Jau ziņojām, ka Pasaules Jauniešu dienas Dienvidamerikas valstī Panamā notiks no nākamā gada 22. līdz 27. janvārim.

LRKB IC