Date today: 03.04.2020  |  Name days: Daiva, Daivis, Daira, Dairis

News

The Vatican publishes official program and information for journalists for the Pope's visit to the Baltic States

10.July, 2018, 14:18

Šodien Vatikāna Preses centrs Vatikāna oficiālajā mājaslapā www.vatican.va ir publicējis pāvesta Franciska apustuliskās vizītes Baltijas valstīs oficiālo programmu. Līdzās oficiālajai programmai ir publicēta informācija žurnālistiem par iespējām akreditēties lidojumam kopā ar pāvestu, kā arī dalībai visos vai daļā no plānotajiem pasākumiem.

Pāvests no Romas uz Lietuvas galvaspilsētu Viļņu izlidos 22. septembrī, kur ieradīsies pl. 11.30. Pēc oficiālās sagaidīšanas ceremonijas pāvests apmeklēs Prezidenta pili, kur uzrunās Lietuvas amatpersonas, diplomātisko korpusu un sabiedrības pārstāvjus. Šai dienā viņš apmeklēs arī Žēlsirdīgās Mātes svētnīcu, tiksies ar jauniešiem un uzrunās klātesošos Viļņas katedrālē.

Svētdien, 23. septembrī, Francisks apmeklēs Kauņu, kur svinēs Svēto Misi Santakos parkā, pēc tās tiekoties ar priesteriem, bīskapiem un konsekrētajiem. Kauņā pāvests apmeklēs arī Okupācijas un brīvības cīņu muzeju.

Pirmdien, 24. septembrī, pāvests Francisks dosies uz Rīgu, kur ieradīsies pl. 8.20. Pēc ierašanās viņš dosies uz Prezidenta pili, kur tiksies ar mūsu Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, kā arī tiksies ar diplomātisko korpusu, autoritātēm un sabiedrības pārstāvjiem. Pēc tikšanām viņš noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa.

Rīgas Domā šai dienā notiks ekumeniska tikšanās, kuras laikā pāvests uzrunās klātesošos. Pēc tam viņš apmeklēs Rīgas Sv. Jēkaba katedrāli un Svētās Ģimenes mājā pusdienos ar bīskapiem. Pēc pusdienām pāvests ar helikopteri lidos uz Aglonu, kur svinēs Svēto Misi. Dievkalpojumā varēs piedalīties ikviens interesents, kas iepriekš būs reģistrējies (informācija par reģistrāciju mājaslapā www.pavestslatvija2018.lv). Pēc tās pāvests dosies atpakaļ uz Viļņu, lai nākamajā dienā dotos vizītē uz Igaunijas galvaspilsētu Tallinu. Tallinā viņš ieradīsies pl. 9.50, apmeklēs Prezidenta pili, tiksies ar vietējām autoritātēm. Tallinā būs arī ekumeniska tikšanās ar jauniešiem, ar karitatīvās kalpošanas pārstāvjiem, bet noslēgumā sekos Svētā Mise Tallinas Brīvības laukumā. No Tallinas pl. 18.45 pāvests dosies atpakaļ uz Romu.

Žurnālistiem, kuriem ir vēlēšanās lidot kopā ar pāvestu viņa vizītes laikā, būs nepieciešama Svētā Krēsla Preses centra izdota akreditācija. Akreditācija jāveic līdz šī gada 12. jūlija pl. 12 (pēc Itālijas laika). Tāpat būs nepieciešama akreditācija, lai piedalītos pasākumos, kas notiks visās trijās Baltijas valstīs. Visa informācija par akreditāciju uz visu vizīties laiku, atsevišķiem pasākumiem, nepieciešamajiem dokumentiem, ceļa un viesnīcu izmaksām (tiem, kas vēlēsies piedalīties arī lidojumos), kā arī kontaktpersonām visās trijās Baltijas valstīs ir pieejama šeit.

LRKB IC