Сегодня: 04.04.2020  |  День имени: Ārvaldis, Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Новости

Atjaunota Krāslavas baznīcas priekšas fasāde un freska

7.Март, 2018, 12:45

Aizvadītā gada vasarā Krāslavas Svētā Ludviķa baznīca svinēja 250 gadu jubileju. Gatavojoties jubilejai, daudzu gadu garumā tika veikti restaurācijas darbi baznīcas iekštelpās. Taču aizvadītā gada nogalē tika atjaunota arī baznīcas priekšas fasāde un 19. gadsimtā veidotā freska, kas fasādi rotā.

Kā laikrakstam “Latgales Laiks” pastāstīja Krāslavas draudzes prāvests Eduards Voroņeckis, fresku rotā latīņu burti IHS, kas latviski tulkojami kā “Jēzus – cilvēku Pestītājs”. Freskas atjaunošanas darbi notika no septembra līdz novembrim un tos finansiāli atbalstīja AAS “Balta”, piešķirot līdzekļus 10 000 eiro apmērā.

Tāpat ir atjaunota ēkas priekšas fasāde, izmantojot valsts finansējumu 90 000 eiro apmērā. Tomēr joprojām ir jāatjauno arī fasādes pārējās sienas. Jautāts par darbu iespējamo norises laiku, E. Voroņeckis norāda, ka restaurācijai nepieciešami lieli finanšu līdzekļi, kuru draudzei nav, tāpēc darbi turpināsies, kad būs piesaistīts nepieciešamais finansējums.

Svētā Ludviga baznīca ir viens no spilgtākajiem kopējā Polijas un Latvijas kultūras mantojuma pieminekļiem. To laikā no 1756. līdz 1757. gadam būvēja grāfs Konstantīns Ludviks Plāters un grāfiene Augusta Plātere. Aizvadītajos gados, izmantojot Polijas Republikas Kultūras un nacionālā mantojuma ministrijas piešķirtos līdzekļus, izdevās restaurēt centrālo altāri un Jana Matejko darbnīcā darināto altāra gleznu “Svētais Ludvigs dodas krusta karā”. Tika atjaunota arī 18. gadsimtā tapusī Filipo Kastaldi altāra freska un sakristeja.

LRKB IC, “Latgales Laiks”, foto: “Latgales Laiks”