Сегодня: 05.04.2020  |  День имени: Vidaga, Aivija, Vija

Новости

Elejā iesvētīts un iemūrēts jaunās baznīcas stūrakmens

21.Май, 2018, 08:23

17. maija rītā Elejas Romas katoļu draudze piedzīvoja ļoti svarīgu un priecīgu notikumu – draudzes baznīcas stūrakmens pasvētīšanu. Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, kas iesvētīja un iemūrēja baznīcas stūrakmeni, paziņoja arī šīs jaunās baznīcas titulu, proti, Elejas Dieva Žēlsirdības Romas katoļu draudze.

Neskatoties uz to, ka tas bija darbadienas rīts, uz šo pasākumu bija ieradies prāvs pulciņš cilvēku, gan elejieši, gan arī aicinātie viesi, kas ir tieši vai netieši saistīti ar jaunās baznīcas būvniecību.

 Viens no svarīgiem viesiem bija Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caunes kungs, pateicoties kura iniciatīvai tika izvēlēts tieši šis zemes gabals baznīcas celtniecībai Elejas centrā. Elejas draudze ir ļoti pateicīga novada vadībai par šo iniciatīvu. Pasākumā dalību ņēma arī arhitekte Inese Brakanska, kas izstrādāja Elejas draudzes baznīcas projektu, un baznīcas celtniecības darbu vadītājs Vidmants Staņevičus (SIA Jelgavas Būve-V), kurš atklāja, ka uzcelt baznīcu ir viņa mūža sapnis.

Bīskaps Edvards Pavlovskis, uzrunājot Elejas draudzes locekļus, aicināja viņus vairāk pievērsties tieši Dieva Žēlsirdībai un lūgties par jauniem aicinājumiem uz priesterību. Ar lūgšanu klātesošs bija arī bīskaps Antons Justs, Jelgavas katedrāles prāvests un dekanāta dekāns Arnis Vizbelis, kā arī Elejas draudzes prāvests Jurijs Gorbačevskis, kurš sarūpēja kapsulu. Tajā tika ievietots bīskapa izdots dekrēts par baznīcas būvniecību.

Elejas draudzes locekļi bija rūpīgi sagatavojušies šim notikumam, kas atklājās kopīgās dziesmās un lūgšanās. Daudzi no elejiešiem nespēja noslēpt prieka un aizkustinājuma asaras. Pēc kopīgas lūgšanas un stūrakmens pasvētīšanas visi kopīgi vēl pavadīja laiku agapē. Lai Dieva Žēlsirdība apņem visus cilvēkus, kas ir iesaistīti jaunās baznīcas celtniecībā un ļauj piedzīvot drīzu šīs baznīcas iesvētīšanu!

Plašāku rakstu par Elejas draudzi, kas pagaidām uz dievkalpojumu tiekas Saieta namā, lasi maija “Katoļu Baznīcas Vēstnesī”.

Bērniņa Jēzus karmelīte māsa Tabita