Новости

Izsludināts konkurss par Ikšķiles Svētā Meinarda baznīcas altārgleznu

28.Февраль, 2018, 16:15

Ikšķilē top Svētā Meinarda baznīca, kurai līdz šī gada vasarai plānots izveidot altārgleznu ar nosaukumu “Golgāta”. Kā pastāstīja draudzes prāvests Konstantīns Bojārs, līdz šim zināms, ka altārgleznas skiču konkursā piedalīsies seši mākslinieki.

Konkursa dalībniekiem jāizstrādā krāsaina skice A3 formātā, bet plānotie altārgleznas izmēri ir 2 X 3 metri. Darbā jāataino Golgātas notikumi tradicionālā veidā. Kā skaidro K. Bojārs, Ikšķiles draudzes mērķauditorija vēlas ieraudzīt savas jaunās baznīcas altārī jau citām Latvijas dievnamu altārgleznām raksturīgu sižetisko, koloristisko un kompozicionālo risinājumu, kas ir viegli saprotams dažādu paaudžu ticīgajiem un kas nebūtu “citādi visnotaļ cienījams eksperiments ar neordinārām privātas dievbijības formām”.

Konkursa darbi iesniedzami līdz 16. martam. Žūrijas komisija, kuru vadīs K. Bojārs un kurā piedalīsies priesteri un eksperti, iesniegtos darbus izvērtēs 17. martā.

Paredzēts, ka konkursa uzvarētājs saņems 200 eiro, 2. vietas ieguvējs – 100 eiro, bet trešās vietas ieguvējs – 50 eiro. Altārglezna būs jāsagatavo līdz 20. jūnijam. Tās izgatavošanai nepieciešamos materiālus apmaksās Ikšķiles draudzes prāvests.

Prāvests paskaidroja, ka konkursā var piedalīties arī citi mākslinieki, ja tiem ir pieņemami konkursa nosacījumi. Šai gadījumā dalībniekiem ir jānosūta savs vārds un uzvārds, tālruņa numurs, e-pasta adrese K. Bojāram uz e-pastu: meinarda.draudze@inbox.lv.

Ikšķiles Svētā Meinarda baznīcas celtniecība sākās 2013. gadā, bet aizvadītā gada novembrī tika svinēti dievnama spāru svētki. Kā paskaidroja draudzes prāvests, patlaban vēl ir nepieciešams finansējums dievnama celtniecības turpināšanai, tāpēc darbi pagaidām rit mazāk raiti uz priekšu.

Tai pat laikā prāvests atklāja, ka baznīcai jau top altāris, kas būšot liels, ar kolonnām, un to kā savu diplomdarbu gatavo Rīgas Amatniecības vidusskolas audzēkņi.

LRKB IC