Сегодня: 25.03.2019  |  День имени: Mare, Ģedimins, Māra, Marita, Mārīte

Новости

Lai draudze kļūst par bērnunama “draugu”!

1.November, 2017, 18:11

Jau ceturto gadu arī Latvijā līdzās citām pasaules valstīm novembra pirmajā svētdienā īpašā veidā tiks pieminēti bērni, kas neaug ģimenēs ar saviem vecākiem. Šajā dienā kristīgās draudzes tiek aicinātas dievkalpojumos aizlūgt par bāreņiem, kā arī padomāt par veidiem, kā ikdienā palīdzēt un atbalstīt bērnunamos mītošos bērnus.

Bāreņu svētdienu Latvijā rīko Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem. Tās pārstāvis Kaspars Prūsis pastāstīja, ka šogad šīs dienas devīze ir: “Es neesmu tikai skaitlis, bet man ir vārds.” Lai arī daudz tiek runāts par to, ka bērnunamos bērnu paliek mazāk, tomēr arī palikušie ir konkrēti bērni, kuriem katram ir savs stāsts.

Iniciatīvas mājaslapā www.palidzibareniem.lv var uzzināt par dažādām iespējām, kā atbalstīt bez vecāku gādības atstātos bērnus. Līdzās tādiem ierastiem atbalsta sniegšanas veidiem, kā adopcija, kļūšana par audžuģimeni, cilvēki, kas nevar uzņemties atbildību par bērnu 24 stundas diennaktī, var kļūt arī par viesģimeni vai brīvprātīgo mentoru kādam jaunietim.

Kā izrādās, iesaistīties var arī draudzes. Un ne tikai ar lūgšanām. K. Prūsis paskaidroja, ka konkrēta draudze var kļūt par kāda konkrēta bērnunama “draugu”. Tā, piemēram, Rīgā uz Imantas bērnunamu regulāri dodas Āgenskalna baptistu draudze, iestādi “Vita”' apciemo Vecās Ģertrūdes draudzes pārstāvji, savukārt Svētās Marijas Magdalēnas draudzes “draugi” ir bērnunama “Ziemeļi” iemītnieki. Rīgā, Pārdaugavā ir jauniešu māja, kuru pagaidām neviena draudze neapmeklē. Tāpat lielākajai daļai bērnunamu, kas atrodas ārpus Rīgas, “draugi” ir vajadzīgi, informē alianses pārstāvis.

“Svarīgi, lai draudzē ir stabila komanda, kas uz iestādi dodas regulāri,” norāda K. Prūsis un turpina: “No draudzēm jau viss sākas. Varbūt kāds pēc tam nolemj kļūt par viesģimeni vai adoptētāju, jo ļoti daudziem šķiet, ka uzreiz bērnu adoptēt būtu par traku. Savukārt šāda regulāra pieredze palīdz nobriest lēmumam.”

Kad jautāju, ko draudzes bērnunamā piedāvā, alianses pārstāvis skaidro, ka parasti tās ir brīvdienu aktivitātes, piemēram, sporta spēles, dažādas darbnīcas, jo pārsvarā izveidotā komanda šajā kalpošanā izmanto savas spējas un Dieva dotās dāvanas. Tomēr vairākkārt K. Prūsis atkārto, ka ir svarīgi, lai draudzē būtu konkrēti cilvēki, kas to vēlas darīt. Pretējā gadījumā ideja drīz vien nomirst.

Viņš arī saprot, ka ne vienmēr cilvēkiem ir izpratne par to, kā un ko darīt ar bērnunama bērniem, ko no viņiem sagaidīt utt., tāpēc alianses pārstāvji piedāvā īpašas apmācības. “Ja draudzē ir savākusies cilvēku grupa, kas vēlas apmeklēt bērnunama bērnus, vai arī ir kāds, kurš vēlas bērnu adoptēt, var sazināties ar Latvijas Kristīgo aliansi bāreņiem, kuras kontakti ir atrodami mājaslapā www.palidzibareniem.lv,” tā K. Prūsis.

Viņš arī atgādina: neskatoties uz to, ka Bāreņu svētdienas centrālais dievkalpojums šogad būs Rīgas Āgenskalna baptistu baznīcā, no kuras notiks dievkalpojuma translācija Latvijas Televīzijā, novembra pirmajā svētdienā ikviena draudze tiek aicināta lūgties par bāreņiem un vēl vairāk – iesaistīties kalpošanā.

LRKB IC