Šodienas datums: 04.04.2020  |  Vārda dienas: Ārvaldis, Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Pāvests Francisks

“GAUDETE ET EXSULTATE” (2018)

„Gaudete et exsultate” jeb "Priecājieties un līksmojiet" ir pāvesta Franciska apustuliskais pamudinājums par aicinājumu uz svētumu mūsdienu pasaulē. Tajā viņš aicina priecīgi iet svētuma ceļu ikdienas dzīvē šodienas pasaulē ar visiem tās apdraudējumiem, izaicinājumiem un iespējām. Pāvests uzsver, ka katrs kristietis ir aicināts būt svēts. Analizējot Kalna svētības, pāvests īpaši uzsver vārdus „svētīgi žēlsirdīgie”, atzīstot, ka šī svētība ir visbūtiskākā kristiešu "uzvedības regula". 

Lasīt dokumentu svešvalodās:
Gaudete et exsultate

„AMORIS LAETITIA“ (2016)

“Amoris Laetitia” jeb “Mīlestības līksme” ir pēcsinodes apustuliskais pamudinājums, kas sevī apvieno plašu tēmu klāstu, kas saistīts ar laulību un ģimenes dzīvi, īpaši uzsverot tās aicinājumu un misiju. Tajā runāts arī par mūsdienu izaicinājumiem, kas skar ģimenes visā pasaulē. Dokuments iedrošina pastorālos darbiniekus atbalstīt un uzņemties rūpes par laulātajiem pāriem, ģimenēm un visiem, kam nepieciešama Dieva žēlsirdība un dziedināšana. “Amorislaetitia” atklāj pārdomas par mīlestību un tās dziļo nozīmi ģimeņu un laulāto dzīvē.
Dokuments ir izdots latviski. 

Lasīt dokumentu svešvalodās:
Amoris Laetitia

“LAUDATO SI” (2015)

"LaudatoSi" jeb “Esi slavēts” ir otrā pāvesta Franciska enciklika, kuras nosaukums ir izvēlēts no svētā Asīzes Franciska slavas dziesmas „Esi slavēts, mans Kungs”. Enciklika ir veltīta rūpēm par kopējām mājām - planētu Zemi. Pāvests aicina Baznīcu un pasauli atzīt mūsu vides problēmu neatliekamību un uzsākt jaunu ceļu ar viņu: uzņemties atbildību par Dieva radīto un pasargāt tos, kuri ir visneaizsargātākie.
Dokuments ir izdots latviski.

Lasīt dokumentu svešvalodās:
Laudato Si

„MISERICORDIAE VULTUS“ (2015)

"Misericordiae Vultus" jeb Žēlsirdības ārkārtējās Jubilejas izsludināšanas bulla ir dokuments, kurš izklāsta nolūku, kādēļ tika izsludināts Žēlsirdībai veltītais gads. Tas koncentrējas uz Dievu kā Žēlsirdīgo Tēvu un žēlsirdības piepildījumu. 

Lasīt dokumentu latviešu valodā:
Misericordiae Vultus