Šodienas datums: 29.05.2020  |  Vārda dienas: Raivis, Raivo, Maksis

Ziņas

Aglonā aizvadīta lūgšanu tikšanās

31.augusts, 2018, 05:20

Aglonas bazilikā piektdien, 2018.gada 24.augustā notika kārtēja lūgšanu tikšanās pirms mācību un studiju gada. Pasākums pulcēja pāri par 40 dalībnieku no dažādām Latvijas vietām – Krustpils, Madonas, Daugavpils, Rīgas, Izvaltas, Līksnas, Višķiem, Preiļiem, Aglonas u.c.

Tikšanās sākumā notika muzikāla nodarbība, kuras laikā priestera Pāvila Kamolas vadībā tika izdziedātas dziesmas, gatavojoties vakara slavēšanai. Dalībnieki apguva jaunas dziesmas un atkārtoja jau zināmās – gan ar balsi, gan spēlējot mūzikas instrumentus – ģitāru, ukuleli, basģitāru, kahonu, perkusijas.

Pēc nelielas iepazīšanās visi draudzīgi devās uz bazilikas Balto zāli, kur jezuītu tēvs Jānis Meļņikovs iedvesmoja gatavoties pāvesta Franciska vizītei Latvijā. Uzrunas laikā dalībnieki varēja uzzināt interesantus faktus par pāvesta personību, viņa uzskatus par dažādiem jautājumiem. Tēvs Jānis iepazīstināja ar pāvesta Franciska pamudinājumu “Amoris Laetitia”, eseju grāmatu “Pazemības ceļš”, kas ir izdoti latviski.

Vakars turpinājās ar sadraudzības zupu, sarunām pie tējas tases, bet jau ap pusdesmitiem visi devās uz baziliku, kur bija grēksūdzes iespēja un brīnišķīgi skaistas dziesmas, ko bija sagatavojis Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes bērnu un jauniešu koris “Deo Gratias”, vadītāja Iveta Skrinda. Koris dziedāja arī vakara Svētajā Misē, kuru celebrēja priesteri Juris Skutels, Viktors Naglis un Jānis Meļņikovs. Dienas noslēgumā notika slavēšana, pateicoties Dievam par visu, ko saņemam, un Kompletorijs ar kokles skaņām. Pēc pusnakts adorāciju ar dziesmām, lūgšanām un klusuma brīžiem vadīja Izvaltas un Preiļu draudzes pārstāvji. Lūgšanu tikšanās noslēdzās ar rīta Svēto Misi.

Lūgšanu tikšanās Aglonas bazilikā notiek kopš 2016.gada sākuma pēc priestera Jura Skutela iniciatīvas. Pavisam ir notikušas jau vairāk kā 10 tikšanās. Pērn lūgšanu tikšanās dalībnieki tikās ne tikai Aglonas bazilikā uz kopīgām lūgšanām, bet arī devās viens pie otra ciemos – maija beigās uz Krāslavu, jūnijā – uz Izvaltu, jūlijā – uz Peipiņiem, rudenī – uz Preiļiem un Daugavpili. Nākamā lūgšanu tikšanās plānota 30.novembrī, gatavojoties Adventam.

Foto: Irēna Limanovska

Lūgšanu tikšanās komanda