Šodienas datums: 26.02.2020  |  Vārda dienas: Līva, Līvija, Andra

Ziņas

Aglonas bazilikā notiks labdarības koncerts

30.augusts, 2018, 10:05

2018.gada 2.septembrī plkst. 13.00 Aglonas bazilikā uz labdarības koncertu “Dod, Dieviņ, otram dot…” aicina Viduslatgales pārnovadu fonds, lai atbalstītu Šķeltovas pagasta iedzīvotāju, daudzbērnu un audžuģimenes māmiņu Olgu Konstantinovu. Koncertā piedalīties Daugavpils Universitātes asociētās profesores Ilonas Bageles audzēknes Diāna Laizāne (soprāns) un Zita Nitiša (soprāns) un Aglonas bazilikas Kora skolas 4.-9.klašu bērnu koris (diriģente Sanita Bernāne).

Olga Konstantinova ir Aglonas novada Šķeltovas pagasta iedzīvotāja, kura izaudzinājusi savus divus bērnus, un pēc atvašu aiziešanas savā dzīvē uzņēmās rūpes par vairākiem audžubērniem. Bet šobrīd palīdzība nepieciešama viņai pašai – Olgai nepieciešami vairāk nekā 1500 eiro, lai varētu veikt ceļgala endoprotezēšanas operāciju. Līdz šim materiālo palīdzību ir sniegusi Aglonas novada pašvaldība, bet diemžēl ar to nepietiek.  

Viduslatgales  pārnovadu fonda  darbinieki Olgas Konstantinovas ģimeni pazīst jau trīs gadus. Organizējot akciju “Piepildīt sapni” fonda redzeslokā nonāca šī ģimenīte, jo tajā auga divi bērni ar īpašām vajadzībām. Olga vienmēr ir vēlējusies kādam palīdzēt. Bērni ir viņas dzīves jēga.

Jau pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, kad Olgai pašai bija divi pieauguši bērni, viņa saprata, ka ir jāpalīdz arī citiem bērniem, kuriem nav vecāku. Sākumā viņa paņēma bērnus no bērnu nama “Zemene” uz savām mājām pa vasaru, pa svētkiem. Ar laiku bērni uz šīm mājām tiecās aizvien vairāk un vairāk. Kopš iepazīšanās ar šiem bērniem Olgā bija daudz kas mainījies. Viņa saauga ar prieku, ko radīja bērnu klātbūtne, saauga ar lepnumu, ka var būt noderīga bērniem, viņa varēja dot to, kas pietrūka – īstu māju un ģimenes sajūtas. Visi bērni, lielāki, mazāki, bet visi zina, ka Olga nav viņu īstā mamma. Melots netiek. Audžubērniem ir jāvelta ļoti daudz uzmanības, varbūt pat vairāk nekā saviem bērniem. Bet sirdi piepilda prieks, kad viņi pamazām sāk justies omulīgi audžuģimenē, kļūst mierīgāki, viņu uzvedība uzlabojas un attīstās jaunas sociālās prasmes.

Olgas dzīves aicinājums palīdzēt šādiem bērniem un dot tiem savu sirds siltumu. Viņas mīļuma un enerģijas pietiek visiem. Lielajai ģimenei ir arī savi sapņi – sapnis par dziļurbumu vai jaunu aku, mājās ievilktu ūdens vadu un labierīcībām. Pašlaik visas šīs lietas , kas var šķist pašsaprotamas, ir liegtas. Līdzekļu ģimenei pietiek tikai ikdienas vajadzību nodrošināšanai. Lai gan pierasts drēbes mazgāt ar rokām, mazgāties ūdens bļodā un izmantot sauso tualeti, ģimene cer uz brīnumu padarīt ikdienu vienkāršāku. Šādi brīnumi arī nenotiek bez naudas un atbalsta.

Pašlaik ģimenē ir seši audžubērni, un trīs – apgādībā. Ikdienas rosībā Olga nebija domājusi par sevi, nekad nav sūdzējusies par veselību. Sadarbojoties ar šo ģimeni Viduslatgales pārnovadu fonda darbinieki saprata, ka pati Olga, kurai ir jau 61 gads, nonākusi nelaimē. Olgai sākušās veselības problēmas ar kāju locītavām, ir nepieciešama operācija – ceļgala protezēšana. Ģimenei ir nepieciešams atbalsts un palīdzība. Operācija maksās vairāk kā 1500 eiro. Kādam šī summa var šķist neliela, bet Olgai tā ir ļoti liela. Un kājas sāp katru dienu vairāk un vairāk, kustēties kļūst arvien grūtāk. Operācija ir ļoti nepieciešama, pretējā gadījumā Olga var palikt bez pārvietošanās iespējām. Kas notiks tad ar bērniem? Kopīgiem spēkiem ir iespēja savākt nepieciešamo summu un palīdzēt šai jaukajai un sirsnīgajai māmiņai.