Šodienas datums: 26.05.2020  |  Vārda dienas: Varis, Eduards, Edvards

Ziņas

Bīskaps Jānis Bulis svin konsekrācijas 25. gadadienu

28.jūnijs, 2016, 09:02

Pirms 25 gadiem – 1991. gada 24. jūnijā – par bīskapu tika konsekrēts Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis. Vakar, 27. jūnijā, Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds katedrālē bīskaps svinēja pateicības Svēto Misi, kurā piedalījās apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs Pedro Lopess Kintana, Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kardināls Jānis Pujats, Latvijas bīskapi, priesteri no Rēzeknes-Aglonas un citām Latvijas diecēzēm, kā arī daudzi ticīgie. 

Dievkalpojumā J. Bulis pieminēja arī kardinālu J. Pujatu, jo arī viņš šovasar atskatās uz 25 gadiem bīskapa kalpojumā. Sprediķa laikā J. Pujats norādīja uz kultūras un ticības saikni. Viņš skaidroja, ka, piemēram, Latgalē padomju gados cilvēki, neskatoties uz aizliegumiem praktizēt ticību, tomēr tikās un lūdzās latgaliski. Tādā veidā tautiskais, šai gadījumā valoda, savijās ar reliģisko un stiprināja viens otru. Tāpat viņš citēja eksprezidentu Gunti Ulmani, kurš 90. gados uzsvēra, ka nedrīkst par zemu novērtēt katoļu Baznīcas ieguldījumu Latvijas vēsturē.

Savukārt pēc dievkalpojuma bīskapu sveica Latvijas pareizticīgās Baznīcas Daugavpils - Rēzeknes eparhijas Valdošais Virsgans Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes bīskaps Aleksandrs, kuru pavadīja Rēzeknes apriņķa prāvests virspriesteris Viktors Teplovs. Bīskapu Jānis Buli sveica arī Rēzeknes amatpersonas, Rēzeknes Katoļu ģimnāzijas pārstāvji, ugunsdzēsēji, policijas darbinieki un citi. Tāpat bīskaps saņēma apsveikuma vēstuli no pāvesta Franciska, Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa. Jubilāru bija ieradušies sveikt arī Saeimas pārstāvji.

Bīskaps J. Bulis ir dzimis 1950. gada 17. augustā Latgalē, Ludzas novada Brigu pagasta Brigos. 1972. gadā iestājies Rīgas Metropolijas Romas katoļu Garīgajā seminārā, kuru beidzis 1977. gadā un tā paša gada 22. maijā Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē bīskaps Julijans Vaivods viņu ordinējis par priesteri. 1991. gada 24. jūnijā Jānis Bulis Liepājas Svētā Jāzepa katedrālē tika konsekrēts par bīskapu un iecelts par Liepājas diecēzes bīskapu. No 1996. gada 6. janvāra viņš ir Rēzeknes - Aglonas diecēzes bīskaps, bet no  2011. gada 18. oktobra arī Latvijas Bīskapu konferences priekšsēdētājs.

Intervijā 2016. gada “Katoļu Kalendāram” J. Bulis, stāstot par bīskapa kalpojumu, sacīja: “Bīskapa galvenie pienākumi ir lūgties par diecēzi, tās garīdzniekiem un ticīgajiem, sludināt Dieva Vārdu, uzturēt saikni ar pāvestu, rūpēties par ticības mācības tīrību, lai tiktu pareizi svinēti dievkalpojumi, dalīti svētie sakramenti, par garīgiem aicinājumiem, par esošo baznīcu renovāciju un jaunu dievnamu būvniecību, par klosteru, dažādu Baznīcas kustību darbību diecēzē, par pastorālo darbu ar dažādām cilvēku grupām, īpaši bērniem un jauniešiem. Protams, bīskapam ir jārisina un jākārto arī dažādi administratīvi jautājumi un citas lietas.”

Par vienu no saviem galvenajiem pienākumiem bīskaps uzskata rūpes par ģimenēm un tradicionālo kristīgo vērtību stiprināšanu tajās. Tāpat viņš uzsver: “Mums kā ticīgajiem jāatceras, ka mūsu uzdevums ir dedzīgi lūgties, patiesi atgriezties pie Dieva un veicināt arī citu cilvēku atgriešanos, īpaši to, kuru rokās ir laicīgā vara, lai netiktu pieņemti cilvēku, viņa cieņu, ģimeni degradējoši un postoši likumi.”

LRKB IC