Šodienas datums: 23.05.2019  |  Vārda dienas: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Ziņas

Bruknā atkal ar mūziku cels baznīcu!

7.June, 2018, 09:13

Svētdien, 10. jūnijā, jau septīto gadu Bruknā notiks labdarības pasākums “Uzcel savu baznīcu!”, kurā ziedojumi tiek vākti Bruknas baznīcas atbalstam. Dienas laikā paredzēts gan dievkalpojums, gan radošas darbnīcas, gan koncerti, tirgošanās un citas aktivitātes.

Kā pastāstīja Bruknas Kalna svētību kopienas vadītājs priesteris Andrejs Mediņš, 10. jūlijā ciemiņi tiek gaidīti jau no pl. 12, kad Bruknas baznīcā notiks dievkalpojums. No pl. 14 darbosies radošās darbnīcas, kuras vadīs mākslinieces Elita Patmalniece, Ilze Patmalniece un Ieva Bondare. Savukārt pl. 15 baznīcā uzstāsies ērģelniece Larisa Carjakova un operdziedātāja Ilona Bagele.

Galvenais koncerts pie muižas sāksies pl. 16. Tajā piedalīsies Intars Busulis un Abonementa orķestris, Aija Andrejeva, Marts Kristiāns Kalniņš, Olga Rajecka, Aivars Hermanis, Ralfs Eilands, Aija Vītoliņa, Elza Rozentāle, Ieva Akurātere, Jānis Lūsēns, Atis Ieviņš, grupa „Putnu Balle”, koris „Laiks” un citi Latvijā pazīstami mākslinieki.

Ideja par baznīcas celtniecību radās nedaudz vairāk nekā pirms septiņiem gadiem. To būvē Bruknā dzīvojošie Kalna svētību kopienas pārstāvji par saziedoto naudu. A. Mediņš stāsta, ka dievnams jau ir pabeigts, patlaban tiek veidota krusta eja. Tāpēc šī gada koncerta ienākumi tiks izmantoti, lai iegādātos materiālus jumtam, kā arī stiklus un pakešu logus. Priesterim jau tagad ir ieplānoti arī nākotnes darbi. Tā nākamgad ir doma vākt līdzekļus sakrālā dārza izveidei, kurā tiks izstādītas tēlnieka Sanda Aispura veidotās skulptūras. Pēc diviem gadiem plānots vākt līdzekļus Dieva svētā tīreļa izveidei. Tas ir kopienai piederošs purvs, kurā tiks izveidota vieta rekolekcijām.

Biļetes uz koncertu var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā. To cena ir no 10 līdz 25 eiro.

LRKB IC