Šodienas datums: 18.06.2018  |  Vārda dienas: Madis, Alberts

Ziņas

Fatimas vakari Madonas un Gulbenes draudzēs

8.February, 2017, 12:17

Vēloties īpašā veidā pieminēt un izdzīvot pirms 100 gadiem Portugāles ciematā Fatimā notikušo brīnumu, kad trīs maziem bērniem 1917. gada 13. maijā parādījās Vissvētākā Jaunava Marija, Madonas un Gulbenes draudzes pārmaiņus līdz pat 2017. gada 13. maijam katra mēneša trīspadsmitajā* datumā rīko īpašus vakarus, uz kuriem aicināts ikviens interesents.

Pirmais Fatimas vakars notika 2017. gada 13. janvārī vēl Ziemassvētku noskaņās rotātajā Gulbenes katoļu baznīcā. Tā tēma bija „Marija – bezvainīgi ieņemta”. Tas sākās ar Svēto Misi, kurā Gulbenes draudzes prāvests pr. Andžejs Stoklosa ievadīja klātesošos Marijas noslēpuma pārdomāšanā. Sekoja Stundu dziesmu dziedājumi. Tā kā Dievmāte aicināja lūgt Rožukroni, tad katrā tikšanās reizē tiek lūgta viena no Rožukroņa daļām ar īpašām apcerēm.

Vakara gaitā bija arī laiks lūgšanām vai pārdomām klusumā, iespēja pieiet pie grēksūdzes un sirsnīga slavēšana. Vakars noslēdzās ar kopīgu agapi un skaistu mājupceļu pa bagātīgi aizputinātajiem Vidzemes ceļiem.

Nākamais Fatimas vakars jau 13. februārī Madonas katoļu baznīcā un šoreiz tēma būs „Marija – Dieva māte”. Visi laipni aicināti!

* Izņēmums būs aprīlis – pasākums plānots 17. aprīlī.